Šta da kupim? - PC konfiguracije i komponente

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

salel пише:Zavisi za sta ti treba
Za igrice :yesko:
salel пише:koji procesor mislis da uzmes
Nisam razmisljao o tome, jos uvek.
salel пише:Koliko planiras da ulozis u komp?
Ni to jos nisam odlucio. Koliko budem u mogucnosti tada. Ne bas mnogo u svakom slucaju.
salel пише:nema smisla raditi tako mali upgrade
Problem je sto ova graficka nije moja. Mojoj je blokirao kuler, a ja nisam obracao paznju, pa vise nije u funkciji. Pod "blokirao" mislim na to da se napunio prasine. :zelenko: Ovu sam uzeo od drugara dok se ne snadjem, pa mi se zato "zuri" da kupim. Bolje da uzmem dok sam u mogucnosti, nego da posle jurim kad mi on trazi ovu. :yesko:


Tokelara, nisam trenutno pri kesu, jedino da stavim ove pare od graficke na Inter i Cedevitu veceras, pa sta Bog da. :xD:
Последње учитавање од The Rock дана 31 Јан 2016, 16:23, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Koji monitor imas pa ti treba 1GB graficka? 27 inci?
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Philips 192E, 18.5''
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Za te igrice uz taj monitor ti je dovoljno 256, a 512 je premija
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

A sta je sa OpenGL, Pixer Shader, Vertex Shader i tim sranjima koja slabija graficka ne podrzava, a neke igrice ih traze?

I zasto neke igre pod System requirements traze preko 1gb memorije, ako to zavisi od monitora?

Nisam znao za ovu vezu izmedju monitora i graficke.

Jel mozes i ovo da mi objasnis?
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Pa te koje ti igras ne traze to sve.

To je propaganda kupovine novih komponenti sa izlaskom novih igara, biznis, marketing, american dream etc.

Pa ti imas monitor s rezolucijom 1280x720, i tu imas odredjeni broj tacaka, tzv. piksela i tebi grafa radi normalno, trosi energiju, memoriju, e sad ne znam koliko tacno jedan piksel trosi snage, ali ne puno, tako da je zabluda sve to oko tih jebenih brojki. Naravno da je bitno sto vise memorije ali za Crysis 3, jer se ta igrica pokrece pod odredjenim modom koji uzima mnogo frejmova. Doduse nase oko to nista ne vidi, tako da ti mozes sve ove igre pod 512 i tvojim monitorom lagano djuskati.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Hvala puno. :cheers:
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Koja je bolja grafička sa procesorom FX 6300, r9 270, r7 370 ili gtx 750 ?
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
Čigrinski
Youth Team Coach
Поруке: 134
Придружен: 16 Јан 2016, 01:28
Место: On the Bench
Status: Није на вези

Порука од Čigrinski »

r9 270, po meni daleko bolja kartica od svih pomenutih.
Корисников грб
m15k3
Manager
Поруке: 2279
Придружен: 27 Нов 2010, 08:39
Место: Brcko, BiH
Status: Није на вези

Порука од m15k3 »

imam r7 370 i extra je, cak msm da je i bolja od r9 270, e sad jedino kad bi bio u mogucnosti da uzmes r9 270x onda je druga prica
Корисников грб
hostile_bg
Manager
Поруке: 2335
Придружен: 20 Окт 2011, 21:46
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од hostile_bg »

Pa sad, R9 270 i R7 370 su skoro iste po performansama, a sto se samih igara tice, R9 270 uglavnom daje malo bolje rezultate, mada ne nesto preterano, par frejmova razlike, a sa druge strane, R7 370 je jeftinija, manje struje trosi, tako da je mozda i bolje nju uzeti...
Корисников грб
Dex11
Assistant Manager
Поруке: 924
Придружен: 13 Апр 2011, 13:44
Место: 3rd Rock ftS
Status: Није на вези

Порука од Dex11 »

Jackint пише:Koja je bolja grafička sa procesorom FX 6300, r9 270, r7 370 ili gtx 750 ?
trenutno koristim relativno novu nvidia geforce gtx 980 ti i uvek sam bio prezadovoljan sa Nvidia tako da...ako hoces dobar proizvod onda kupi Nvidia (npr. nvidia geforce gtx 950 - 970 odlicni proizvodi i ne tako skupi, za Gaming do bola) :cheers:
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Dex11 пише:
Jackint пише:Koja je bolja grafička sa procesorom FX 6300, r9 270, r7 370 ili gtx 750 ?
trenutno koristim relativno novu nvidia geforce gtx 980 ti i uvek sam bio prezadovoljan sa Nvidia tako da...ako hoces dobar proizvod onda kupi Nvidia (npr. nvidia geforce gtx 950 - 970 odlicni proizvodi i ne tako skupi, za Gaming do bola) :cheers:
pa ono nisu taj cenovni rang te graficke a ako treba da bira izmedju gtx 950-960 onda je bolje da uzme r9 270 za taj cenovni rang ta graficka je najbolji izbor
Корисников грб
Dex11
Assistant Manager
Поруке: 924
Придружен: 13 Апр 2011, 13:44
Место: 3rd Rock ftS
Status: Није на вези

Порука од Dex11 »

salel пише:
Dex11 пише:
Jackint пише:Koja je bolja grafička sa procesorom FX 6300, r9 270, r7 370 ili gtx 750 ?
trenutno koristim relativno novu nvidia geforce gtx 980 ti i uvek sam bio prezadovoljan sa Nvidia tako da...ako hoces dobar proizvod onda kupi Nvidia (npr. nvidia geforce gtx 950 - 970 odlicni proizvodi i ne tako skupi, za Gaming do bola) :cheers:
pa ono nisu taj cenovni rang te graficke a ako treba da bira izmedju gtx 950-960 onda je bolje da uzme r9 270 za taj cenovni rang ta graficka je najbolji izbor
u pravu si u tom rangu se Radeon stvarno pokazala kao dobra solucija ali stvar ukusa, ja sam pre za Nvidia proizvode, od prve graficke koristim njihove komponente i prezadovoljan sam sa kvalitetom i podrskom (update, hotline itd.)
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Super je nvidia, ako nemaš laptop i 520M model grafičke, a hoćeš da imaš win10, pa drajveri nisu dobri i onda potrošiš nekoliko dana pokušavajući da nadješ koji drajver paše i kad konačno instaliraš drajver od pre 2-3 godine i on radi, retardirano govno ti updejtuje taj drajver na onaj koji je nvidia poslednji izbacila, a on naravno ne radi. Debili nesposobni.
Последње учитавање од zele дана 15 Феб 2016, 14:29, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Dex11
Assistant Manager
Поруке: 924
Придружен: 13 Апр 2011, 13:44
Место: 3rd Rock ftS
Status: Није на вези

Порука од Dex11 »

zele пише:Super je nvidia, ako nemaš laptop i 520M model grafičke, a hoćeš da imaš win10, pa drajveri nisu dobri i onda potrošiš nekoliko dana pokušavajući da nadješ koji drajver paše i kad konačno instaliraš drajver od pre 2-3 godine i on radi, retardirano govno ti updejtuje taj drajver na onaj koji je nvidia poslednji izbacila, a on naravno ne radi. Debili nesposobni.
moguce da je kod laptopa kod slabijih sistema problem i sa grafickom...a ovo za driver -e zavisi isto od toga da li vrsis upgrade na Win 10 legalnim putem (od Win 7 ili 8.1) ili preko pirata ili sa starijih sistem (XP, Vista) pa u tom slucaju uvek dobijas samo Beta verziju Win 10 posto si fakticki onda mis za testiranje za Microsoft a Beta verzije nisu tako razradjene pa sa tim ima i mnogo problema sa driver -ima...sa drugim recima od WinXP i Win Vista nemojte da updejtujte na Win 10 preko Microsoft -ovog portala posto cete dobiti samo Beta verziju za testiranje, ako vec od starijeg sistema onda kupite upgrade na Win 7 (20€) i onda do Jula ove godine mozete na stabilnu Win 10 verziju besplatno i nebih trebalo da bude problema :cheers:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Najbolje 950 da uzmes mdadjara.
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Džajo5, slažem se.

Hvala svima na odgovorima. :cheers:
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Treba da kupim hdd, mogu da uzmem 500gb za 5700din i mogu [url=

Код: Изаберите све

http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/hdd-ssd-i-oprema/interni-hard-diskovi/hard-disk-hdd-sata2-5400-160gb-seagate-spinpoint-2-5-st160lm003-8mb-2-godine-1152213.html]ovaj[/url]
od 160gb za 3.5k. Činjenica je da meni ne treba 500gb i da mogu normalno da funkcionišem s hardom od 160gb. Da li je pametno uzeti ovaj manji, pošto sam čuo svakakve stvari? Od toga da im stoji u magacinu godinama do toga da su to neki reparirani hard diskovi, pa im je zato smanjen kapacitet.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

Nije neka razlika u ceni, koliko je velika u kapacitetu. 500gb ko zna zasto ce ti trebati, mesta na hardu nikad dosta :) A retko ko kupuje ove manje, moguce da je tacno da stoje u magacinu godinama, takvo je vreme da se kupuje po terabajt i vise, pa mozda ta logika sto vise sigurnije...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”