Prenosni kompjuteri (laptop, notebook, iPad, tableti)

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
Корисников грб
Bard
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3355
Придружен: 25 Окт 2010, 15:15
Место: Beograd
Steam: bard_whtid
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Prenosni kompjuteri (laptop, notebook, iPad, tableti)

Порука од Bard »

Da li imate neke prenosne uredjaje? Jel planirate da uzmete? Za sta ih koristite? Igre, posao, nesto drugo?

Pisite ovde...

Ja ne volim laptopove generalno jer su glomazni i za istinu tastatura mi mnogo ide na zivce. Igram FM 2 sata i baterija vec na 30 posto... A imam notebook kuci u Valjevu (kevin je, ali ga ja koristim) i opet nije to to... Baterija, tastatura zbijena, Win7 ide sporo...

A otkad sam uzeo Android zimus, zaljubio sam se u sistem, pa sledece nedelje uzimam Nexus 7.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MUqNqHPVf0c[/youtube]

Em je zver od hardvera, em je sjajna cena za takav uredjaj i bice podrzan za nve verzije Androida momentalno, jer je Guglovo 'cedo'. A tastaturu biram sam. :D

System Specs

U Srbiji za sada ima samo ovde da se uzme, ako je neko zainteresovan.

I za ljude koji vole da rutuju i da se zezazju sa sistemom, ne gubi se garancija posle ruta, jer se odnosi samo na hardver. :D
Последње учитавање од Bard дана 19 Окт 2012, 09:03, учитано 1 пут укупно.
We will remember
Skies may fade
And stars may wane
We won't forget
We will remember
Until the skies will fall
We won't forget
We will remember
We all shall follow doom
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

А шта ће ти ово?
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Objasnio djomla! :cheers:


Ne volim prenosne uredjaje, jedino sto imam i to je mobitel, Samsung S8000 jet i to vec 25 meseci :fanman:
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Ал не вреди њему објашњавати, залуђеник обичан. Јел може на том говнету да се игра нови ФМ као и на обичном компу?
Корисников грб
ivanvess
Youth Team Coach
Поруке: 176
Придружен: 18 Апр 2011, 10:48
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од ivanvess »

Pre bi uzeo Nexus 7 nego neki laptop od 600 evra, 700 i na gore je druga prica =D

Moze android verzija FMa da se igra najopustenije. Baterija drzi oko 6 do 8 sati.

Osim Vilija (wildfire) nemam nijedan prenosni racunar, odlucio sam se za desktop jer manje kosta, vise vredi i za sledeci build ne moram toliko para da puknem.
Корисников грб
Bard
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3355
Придружен: 25 Окт 2010, 15:15
Место: Beograd
Steam: bard_whtid
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Bard »

mmladja пише: Јел може на том говнету да се игра нови ФМ као и на обичном компу?
Totalno drugi operativni sistem. Ima FMH za Android/iOS.

@ivan, pa to, vise se isplati ovo, nego laptopovi za koje ti trebaju torbekanje i baterija slabija, a za 200-250e ne moze ni prosecan laptop da se uzme vise...
We will remember
Skies may fade
And stars may wane
We won't forget
We will remember
Until the skies will fall
We won't forget
We will remember
We all shall follow doom
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

ima i u comtradu da se uzme

Код: Изаберите све

http://www.comtradeshop.com/tablet_pc/asus_nexus_7-17960
Inace ja sam jedno vreme razmisljao dal' da uzmem tablet,ali posto ne radim,to bih smatrao bacanje para.Bio bi mi zanimljiv prvih par meseci a posle ko zna kad bih ga upalio.
Последње учитавање од Stefan дана 19 Окт 2012, 13:23, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

Laptop : internet + FM

i Motorolu RAZR, tako da mi tablet ne treba
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Apple: Novi Macovi, iPad i iPad mini!

Код: Изаберите све

http://www.b92.net/tehnopolis/mac.php?yyyy=2012&mm=10&nav_id=654378
Последње учитавање од Stefan дана 25 Окт 2012, 01:08, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Ако бих се НЕКАДА будем одлучио да узмем неки таблет, јер тренутно не видим ни сврху ни пара, то ће бити Сурфејс јер мислим да је Win8 савршен за таблет уређаје. :cheers:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dpzu3HM2CIo[/youtube]
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
ivanvess
Youth Team Coach
Поруке: 176
Придружен: 18 Апр 2011, 10:48
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од ivanvess »

Barde, kako ti radi Nexus?
Razmisljam da ga uzmem, ali mi je jos uvek onaj glas sto mi kaze "koji ce ti to?" prisutan.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Ради му добро, дрка га по цео дан и још га није сјебао! И ја се прикључујем том гласу и питам те који ће ти то? :)
Корисников грб
Bard
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3355
Придружен: 25 Окт 2010, 15:15
Место: Beograd
Steam: bard_whtid
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Bard »

Radi kao sat, i sad sam na njemu u krevetu dok pijem kafu. :-) Pazi, ako imas laptop, notebook ili zver od androida ne treba ti, realno. Ja imam Galaxy Ace koji je prosecan, a nisam imao nikakve portabilne uredjaje do sada, rekao dam sto u 1. postu.

A ovo cudo nosam u dzepu i na faks i na posao i u voz kad putujem za valjevo i radi sve sto i pc (naravno sve kad uzmes u obzir razliku izmedju wina i androida). Plus, vec sam dobio 4.2 od gugla, nema jebanja sa nasim operaterima i garancija je samo hardver, mozes i da otkljucas i rutujes k radis sta hoces, garancija je opet tu. xD

A jos su sada izasli N7 od 32gb i zver N10. :-D
Последње учитавање од Bard дана 18 Нов 2012, 14:55, учитано 1 пут укупно.
We will remember
Skies may fade
And stars may wane
We won't forget
We will remember
Until the skies will fall
We won't forget
We will remember
We all shall follow doom
Корисников грб
ivanvess
Youth Team Coach
Поруке: 176
Придружен: 18 Апр 2011, 10:48
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од ivanvess »

Taj od 32 gb sam i planirao, razlika u ceni je nesto mizerno tipa 10 evra. Nemam ni laptop, ni notebook, ali imam Wildfire koji je jak... jaci je od mog prvog racunara sigurno. =)

Kako se ponasa kada skidas direktno na njega sa torenta, da li ima problema sa pustanjem filmova (znam da je debilno pitanje ali opet =D), koliko mu traje baterija i kako si resio to sto nema slot za sim karticu vec samo WiFi?
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Imam nekoliko glupih pitanja,ali sta cu kad ne znam.Vidim da ovi skuplji tableti imaju 3g,e sad mene interesuje kako se to naplacuje koriscenje 3g,jer on nije za dzabe.Mozda da se poveze sa telefonom kao hotspot ili usb-om?I da kad saljes poruke sa tableta na telefon kako se to naplacuje?Video sam neku marku Prestigio,povoljna je cena pa kakvom vam se ona cini?
Корисников грб
Bard
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3355
Придружен: 25 Окт 2010, 15:15
Место: Beograd
Steam: bard_whtid
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Bard »

ivanvess пише:Kako se ponasa kada skidas direktno na njega sa torenta, da li ima problema sa pustanjem filmova (znam da je debilno pitanje ali opet =D), koliko mu traje baterija i kako si resio to sto nema slot za sim karticu vec samo WiFi?
Pa torent ti zavisi od brzine neta, ali jeste malo sporije koliko sam provalio... Imam SBB-ov od 10mbps, normalno skida do 1mbps, a torrent mozda nabije 400kbps, mada sam samo skidao aplikacije koje nisam nasao kao direktan download, tako da mozda nije ni imao vremena da ubrza do maxa posto su mali fajlovi...

Baterija ceo dan lagano, ako ga bas drkas sa igrama, filmovima, upaljen WiFi i brightness na 50 posto, moze 6 sati sa default kernelom. A vec mi se desavalo da ga ne punim preko noci i tek sledeceg dana popodne na 20 posto kad padne ga upalim u struju.

Imam WiFi ruter i koristim telefon kao hotspot. :zelenko:
Stefan пише:Vidim da ovi skuplji tableti imaju 3g,e sad mene interesuje kako se to naplacuje koriscenje 3g,jer on nije za dzabe.Mozda da se poveze sa telefonom kao hotspot ili usb-om?I da kad saljes poruke sa tableta na telefon kako se to naplacuje?Video sam neku marku Prestigio,povoljna je cena pa kakvom vam se ona cini?
Za 3g imas pakete kod operatera, kako ide kad kupis sa strane stvarno ne znam. A WiFi mozes sa telefona da uzimas, kao ja, kad nema signala. I poruke su u okviru paketa, mada sto bi slao sms sa tableta kad imas fon i whatsapp, viber, messenger od aplikacija?

A nisam gledao Prestigio tablete, mada koliko sam pratio ispada koliko para, toliko muzike. Dok ih Google ne sjebe sa nekim Nexusom, kao sad sa N10 i N7 (N7 prakticno isti kao Note 10.1 osim slota za SD karticu, a kosta oko 400e vise).
We will remember
Skies may fade
And stars may wane
We won't forget
We will remember
Until the skies will fall
We won't forget
We will remember
We all shall follow doom
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Ma ja imam s2 ja sam miran,nego gledam za caleta,on se nesto nalozio za te tablet uredjaje pa se raspitujem :).Hvala na odgovoru :)
Последње учитавање од Stefan дана 18 Нов 2012, 22:58, учитано 1 пут укупно.
Deborah
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 15 Јан 2020, 12:02
Mood:
Status: Није на вези

Re: Prenosni kompjuteri (laptop, notebook, iPad, tableti)

Порука од Deborah »

You perhaps like Samsung laptop. I used it for 3 years but it's still functioning well.
I bought it online but you have to find the trusted merchant to avoid a fake laptop.
Последње учитавање од Deborah дана 22 Феб 2020, 14:48, учитано 1 пут укупно.
minterlanaa
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 02 Феб 2020, 10:19
Status: Није на вези

Re: Prenosni kompjuteri (laptop, notebook, iPad, tableti)

Порука од minterlanaa »

Ne planiram kupiti novi uređaj. Xiaomi pametni telefon je sve što trebam.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”