Лап-топ

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Jeste g6, to je taj. Ne znam kako ti, ali ja sam prezadovoljan mašinom. Što se tiče ram memorije, moja sestra je sad uzela polovnu, 1000din=1gb, pa koliko hoćeš, pošto ti je dd3, lako ćeš naći velike memorije(od 3gb i više). Ja planiram da uzmem sebi, pa da imam 6gb, čisto da sam miran. Ako kupuješ novo, 4bg te izadje oko 5k, zavisi gde i šta.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Imam ja onda pitanje. :D Jedan prijatelj mi je savetovao da ne treba otvarati laptopove kao nije baš isto kao računar međutim... nije meni ram memorija toliko niti je problem nju nadograditi čak mislim i da je jeftino 1k - 1gb nego me interesuje grafička. Da li može da ima negativnih posledica ako promenim grafičku?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Teško, ranije je to mogao da bude problem, dešavalo da se grafička i matična nisu kompatibilne, ali sad ne bi trebalo da imaš problema. Što se tiče otvaranja laptopa, zavisi koliko si umešan i hrabar. Ja se još nisam usudio, gledao sam neke klipove, nije teško, ali opet, on sad radi savršeno i nemam potrebu da ga otvaram, a da ga otvaram iz znatiželje, pa recimo da nisam baš toliko radoznao. :D Ako ti je laptop pod garancijom, nipošto ga ne otvaraj. Isključivo ga nosi u ovlašćeni servis, jer govna su ti ovi naši, ne daj bože da se nešto desi, odbili bi ti garanciju, ako izvale da si ga otvarao.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

Sloba пише:Imam ja onda pitanje. :D Jedan prijatelj mi je savetovao da ne treba otvarati laptopove kao nije baš isto kao računar međutim... nije meni ram memorija toliko niti je problem nju nadograditi čak mislim i da je jeftino 1k - 1gb nego me interesuje grafička. Da li može da ima negativnih posledica ako promenim grafičku?
Koji laptop imas? Pisi model, mozda i da nemoze da se menja graficka kartica (to je skoro kod svih niske i sredne klase laptopa).

Za ram mozes da promenis, nadogradis... to nije problem sve dok stavis toliko koliko moze da prepozna chipset-motherboard. Kod neke modele na laptopa, to je lako uraditi... kod druge to je malo komplikovano. Uglavno treba da se pazi sta se radi i biti pazljiv (neke plastike se lako ostete).
Pogledaj neki klip ako ima za tvoj model kako se rasklapa na youtube... ali opet ako nisi radio do sad to, potrazi sovet da ti pomogne neki koji je to vec radio ;)

Pozz
Последње учитавање од alokin дана 25 Јан 2015, 14:43, учитано 1 пут укупно.
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

zele пише:Jeste g6, to je taj. Ne znam kako ti, ali ja sam prezadovoljan mašinom. Što se tiče ram memorije, moja sestra je sad uzela polovnu, 1000din=1gb, pa koliko hoćeš, pošto ti je dd3, lako ćeš naći velike memorije(od 3gb i više). Ja planiram da uzmem sebi, pa da imam 6gb, čisto da sam miran. Ako kupuješ novo, 4bg te izadje oko 5k, zavisi gde i šta.
Ma odlična je mašina, samo još da mu pojačam RAM i može još dosta dobro da me služi. Nego imam garanciju na 5 godina (uzeo u gigatronu i dobio 2+3 godine njihovu garanciju), tako da moram kod njih da mjenjam taj ram...

Što se tiče otvaranja, ja ne bih eksperimentisao. Prošle godine mi se bio oštetio hard disk pa su mi ga mjenjali u HP-u i onda sam im usput rekao da ga očiste, 1000 dindži. Reče mi lik da je bio nagrđeno pun prašine.
Последње учитавање од markohn22 дана 25 Јан 2015, 15:32, учитано 1 пут укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

alokin пише:
Sloba пише:Imam ja onda pitanje. :D Jedan prijatelj mi je savetovao da ne treba otvarati laptopove kao nije baš isto kao računar međutim... nije meni ram memorija toliko niti je problem nju nadograditi čak mislim i da je jeftino 1k - 1gb nego me interesuje grafička. Da li može da ima negativnih posledica ako promenim grafičku?
Koji laptop imas? Pisi model, mozda i da nemoze da se menja graficka kartica (to je skoro kod svih niske i sredne klase laptopa).

Za ram mozes da promenis, nadogradis... to nije problem sve dok stavis toliko koliko moze da prepozna chipset-motherboard. Kod neke modele na laptopa, to je lako uraditi... kod druge to je malo komplikovano. Uglavno treba da se pazi sta se radi i biti pazljiv (neke plastike se lako ostete).
Pogledaj neki klip ako ima za tvoj model kako se rasklapa na youtube... ali opet ako nisi radio do sad to, potrazi sovet da ti pomogne neki koji je to vec radio ;)

Pozz
ASUS K555LA-XX164D

Mislim da je taj. Uglavnom izgleda da GB jedino ne mogu menjati sad sam nešto gledao mora ovih 4gb da stoji ali dobro, ni ne treba mi više. Zanima me grafička.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Zašto bi ti menjao grafičku? Ta intelova 4400 je sa 1gb rama, nije uopšte loša, jeste ima boljih, ali je i ova korektna.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Da li ima nešto onako što mu je slabije? Ne razumem se toliko. Zadovoljan sam kako radi. Ja uglavnom igram fm i imam dosta download sadržaja u smislu filmova, serija... i i ako igram fm recimo probao sam rekoh pes 15 ali i 14 i radi što na prošlom laptopu nisam mogao.

Inače ovaj mi je bio nekako najujednačeniji oko svega. Drugi su bili daleko skuplji ali im fali nešto što je slaba tačka a ovaj onako 63k inače ali se preko bc group za članove ima popust.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Šta pričate bre ljudi, pa ta Intelova 4400 je integrisana grafička, nju svakako ne može da promeni. :) Jedino što možda može je da dokupi diskretnu grafičku, pa da ugradi, ali i to samo ako je taj model u celini predviđen za tako nešto...

Slobo, da sam na tvom mestu ne bih ništa dirao. Drugar moj je menjao i grafičku i procesor na laptopu, i to uopšte nije problem uraditi. Međutim, on zna šta radi. A ako nisi baš siguran da znaš tačno šta radiš, bolje neka neko to uradi umesto tebe, ili jednostavno batali celu priču. :) Ili se dobro informiši po forumima, jutjubu...

neme93 пише:Vec sam par puta napominjao da je HP najbolja marka laptopova ne racunajuci epl.
Izrazito sam protiv generalizacija ovog tipa, posebno kada nisu navedeni konkretni razlozi zbog čega je "HP najbolja marka".

Prvo pitanje je koja je upotreba laptopa, tj. za šta će se koristiti. Za neke upotrebe su neki HP modeli dobri, za druge nisu. Neke HP serije su bolje, neke su govno... Ne treba generalizovati prema brendu. Posebno ne prema HP brendu, zato što ne znam industriju u kojoj su njihovi laptopovi standard (što ne znači da nisu ni u jednoj, to ne mogu da tvrdim, ali generalno druge firme, npr. Lenovo, su renomiranije u biznis segmentu npr.).
Последње учитавање од parnivaljak дана 25 Јан 2015, 18:24, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Bohanon
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 06 Окт 2014, 12:57
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Bohanon »

Слика
image post

A ovako nesto?
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

jel vi to pricate o promeni grafike na notebooku?
Koliko ja znam to nije moguce, bar ne za obicne smrtnike.. slicno je i za CPU, mozda malo jednostavnije, ali treba dobro proveriti kompatibilnost ploce i CPU/GPU
Kad sam se poslenji put interesovao oko toga, postojala je neka varijanta da se ubaci grafizka u express slot, ali i to je bilo skupo a ta tehnologija je vec zastarela.
Sto se tice otvaranja kompa, treba proveriti gde se nalazi warranty sticker. Ponekad je prelepljen preko srafa a ponekad izmedju dva dela plastike. Ako njega ne ostetis, slobodno otvaraj komp.
Последње учитавање од Papučar дана 25 Јан 2015, 18:56, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Ma moguće je, većina tih consumer laptopova u okviru iste serije imaju zajedničku "osnovu", samo se prodaju u više varijanti opreme. Onda ti nađeš nekog ko prodaje odgovarajuću grafičku pojedinačno (npr. crko mu je ekran pa rasprodaje delove), i zameniš svoju. Narvno, treba voditi računa o kompatibilnosti, a i to je glupo raditi ako ti još uvek traje garancije, pošto je poništava....
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

Sloba пише:
alokin пише:
Sloba пише:Imam ja onda pitanje. :D Jedan prijatelj mi je savetovao da ne treba otvarati laptopove kao nije baš isto kao računar međutim... nije meni ram memorija toliko niti je problem nju nadograditi čak mislim i da je jeftino 1k - 1gb nego me interesuje grafička. Da li može da ima negativnih posledica ako promenim grafičku?
Koji laptop imas? Pisi model, mozda i da nemoze da se menja graficka kartica (to je skoro kod svih niske i sredne klase laptopa).

Za ram mozes da promenis, nadogradis... to nije problem sve dok stavis toliko koliko moze da prepozna chipset-motherboard. Kod neke modele na laptopa, to je lako uraditi... kod druge to je malo komplikovano. Uglavno treba da se pazi sta se radi i biti pazljiv (neke plastike se lako ostete).
Pogledaj neki klip ako ima za tvoj model kako se rasklapa na youtube... ali opet ako nisi radio do sad to, potrazi sovet da ti pomogne neki koji je to vec radio ;)

Pozz
ASUS K555LA-XX164D

Mislim da je taj. Uglavnom izgleda da GB jedino ne mogu menjati sad sam nešto gledao mora ovih 4gb da stoji ali dobro, ni ne treba mi više. Zanima me grafička.
Ne moze da se menja graficka kartica na taj model laptopa... Graficka karta je HD 4400 koja dolazi zaejedno (ukljucena) u procesora iz generacije ULV Haswell.

Mozes samo da dodas josh jedna plocica od 4gb ram memorije, i da imas ukupno 8gb. Jer toliko pise da podrzuje ploca. To se lako radi, na zadna strana ima jedan mali pravougalni deo zastrafen sa jedan straf. Ostrafi to, tamo je slot gde se dodaje ram memorija. Kada radis to, iskluci iz punjaca laptop i izvadi bateriju ;)

Слика

Ona druga vezija ASUS-a K555-LD, je malo bolja. Dojde sa dve graficke kartice, jedna je HD4400 a druga je NVIDIA Geforce 820 DDR3 2GB.

Ali i ovaj laptop koji posedujes sada, ti je vrlo dobar za tu namenu za koje ga koristis.

Pozz
Последње учитавање од alokin дана 26 Јан 2015, 19:22, учитано 1 пут укупно.
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”