Mobilni telefoni

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Kad sam otvorio stranicu gledao sam pogresan telefon. Ne znam, meni je nelogicno takve specifikacije po takvoj ceni.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Koliko te izadje telefon kada stigne u Srbiju? Prvi put cujem za ovu firmu, specifikacije su sasvim fine. Ali postoji jedno veliko ALI, uzimas nesto, sto ne znas sta je, na papiru pise i da Zastava 128 moze da ide 120, pa na 80 pocinje da otpada sve. Ne znam, ako zelis ti eksperimentuj, ja licno ne bih. Inace procesor po referencama je vrlo dobar, jos iz ove godine je tacnije pocetkom marta je izasao na videlo svetske scene. Jedina mana je sto je to MediaTek, ja sam uvek za Qualcomm.
Jusqu'ici tout va bien…
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

byvas • an hour ago
Fake
• Reply•Share ›

Uzmi Iphone 6s + i dovidjenja.
Последње учитавање од Danijel_CH дана 19 Окт 2015, 12:39, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Za te pare moze da uzme dva bolja telefona, Ajfon je precenjen i to mnogo, 4s je jedini koji je bio vredan svake pare, sve naredno je bilo brand-name sale.
Jusqu'ici tout va bien…
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Ako pricas o Samsungu ili Nokiji reci cu ljolj. Za ostale ne znam.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Iphone 6 = 450 eura, nexus 5 200-250, novi nexus 5x ili nexus 6p sad izlazi bice oko 300 za pola godine ce se naci nekih 20-30e jeftinije. Brzina rada tog telefona i kamere je ista, poredio sam drugaricin iphone 6 i moj nexus 5 isti su sto se tice rada i kamere. Jedini plus je baterija koja je uvek losija na nexusima. Meni licno ne smeta da ga punim svaki dan pred spavanje ili kada ustanem, ne putujem stalno nisam stalno negde napolju tako da mi je taj problem lako prihvatljiv ako se zna da sam ustedeo 200+ eura, a verujem da i ljudi sa iphonom pune bateriju posle dan i po.

Tako da te price kupi iphone 6 dobro je sto mu niste rekli kupi ferrari i bices miran. Svako ko ima da kupi iphone 6 nece ni dolaziti u ovu temu da pita za predlog ili sugestiju.
Последње учитавање од salel дана 19 Окт 2015, 13:40, учитано 1 пут укупно.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Umi Iron nije fejk telefon, pratim ga vec duze. Njegova standardna cena je 150-200 evra.

Sto se tice iphone-a ili bilo kog drugog top-brenda, ne pada mi vise na pamet da kupujem takve telefone. Da vise od 50% dam na samo ime, zabole me. Ok, ima prednosti. Ako se nesto sjebe, lakse iskoristis garanciju. Ovo bih morao da saljem u Kinu ili da ga jednostavno bacim.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Opet jel znas nekog da ima iskustva sa takvim telefonom? Ne znam ja sam vagao koji telefon da uzmem dosta dugo da isprati cena=kvalitet i nakon sto sam citao forume, reviews izabrao nexus dao 250 i bukvalno ni jednom nije zabagovao ili nesto. Po meni telefon koji jede sve te flagship modele s6, iphone 6, htc one m9 itd. Ne planiram da ga menjam sve dok se ovaj novi 5x ne spusti na isto na 250. Ali ako ti je cilj da gledas sto jeftinije da prodjes, da telefon ima dobre spec, ako se ne odlucis na ovu marku onda ti je moja preporuka Xiaomi Redmi note 2. Kada se naruci izadje oko 160-170e a telefon takodje kida.

Hvala Tikalu sto je smarac i svima je pisao Nexus 5 kad su pitali za predlog, sad sam i ja fanboy nexusa :zelenko:
Последње учитавање од salel дана 19 Окт 2015, 13:59, учитано 1 пут укупно.
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Dobro, malo sam u sali rekao ono uzmi Iphone 6s+.

Samo sam toliko govana pojeo sa Samsungom koga sam imao zadnjih 5 godina da ga ne bih uzeo vise nikad :)

Sto se tice ostalih telefona zaista ne znam, nisam kompetentan da komentarisem njihov rad. Najbolje je kad neko ovako kaze iz prve ruke.

Ja sam imao samo Samsung i Iphone i odgovorno tvrdim da cena Samsunga bi trebala bar za 2/4 da bude manja od Ajfona.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Sry pod hajpom sam jer su ipak danas izasli ovi novi nexusi :zelenko:

Sada bas sestri uzimam telefon i rekao sam biraj sta hoces, ali samsung i da je s6 ti necu uzeti, ne znam zasto imam prezir prema tim telefonima i uglavnom na svakom koraku neko ima nekakvu zamerku za samsung telefone, plus cena im prebrzo pada jer stalno izbacuju nove modele.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

salel пише:Opet jel znas nekog da ima iskustva sa takvim telefonom? Ne znam ja sam vagao koji telefon da uzmem dosta dugo da isprati cena=kvalitet i nakon sto sam citao forume, reviews izabrao nexus dao 250 i bukvalno ni jednom nije zabagovao ili nesto. Po meni telefon koji jede sve te flagship modele s6, iphone 6, htc one m9 itd. Ne planiram da ga menjam sve dok se ovaj novi 5x ne spusti na isto na 250. Ali ako ti je cilj da gledas sto jeftinije da prodjes, da telefon ima dobre spec, ako se ne odlucis na ovu marku onda ti je moja preporuka Xiaomi Redmi note 2. Kada se naruci izadje oko 160-170e a telefon takodje kida.

Hvala Tikalu sto je smarac i svima je pisao Nexus 5 kad su pitali za predlog, sad sam i ja fanboy nexusa :zelenko:
Znam ljude koji koriste ostale kineske telefone. Osim ovog sto si naveo i Meizu i OnePlus a i citam razne (proverene) recenzije vec pola goldine. Samo da mi ne posalju ciglu i bicu srecan.

Evo jedne recenzije, ali ovog lika verovatno placaju
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CeuiQp2Qu2c[/youtube]
a i nema neko pozitivno misljenje o njemu
Последње учитавање од Papučar дана 19 Окт 2015, 14:48, учитано 1 пут укупно.
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

salel пише:Sry pod hajpom sam jer su ipak danas izasli ovi novi nexusi :zelenko:

Sada bas sestri uzimam telefon i rekao sam biraj sta hoces, ali samsung i da je s6 ti necu uzeti, ne znam zasto imam prezir prema tim telefonima i uglavnom na svakom koraku neko ima nekakvu zamerku za samsung telefone, plus cena im prebrzo pada jer stalno izbacuju nove modele.
Imao sam Note1, Note2 i S5 u poslednje tri godine. Svaki je posle 10 dana rada poceo da koci, izgubio sam preko 300 slika sa letovanja jer je memorija bila nedostupna, tj kad bih pokusao da otvorim galeriju preko telefona on bi se zakocio i ugasio, a kad bih pokusao da udjem preko kompa, prijavio bi da je ne moguce pristupiti.

Iako ima vise mpx od iphona, kamera je losija (nexus ima ubedljivo najbolju ja mislim). Sve aplikacije koce, ma sranje zivo od telefona. Drzi ga samo ime.

Onaj sivi okvir oko tel popuca zacas...hiljadu razloga mogu nabrojat.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Upravo, svi govore da samsung ubrzo koci. A kamere sto se tice ovi novi nexusi ce biti medju top 5 pogotovo ovaj p6.

Papucar da to su ipak sve manje vise poznatiji kinezi koji kostaju ali provereni tu bi dodao jos mi3 koji je sada jeftiniji i mi4 nesto slicno nexusu 5. Vecina na benchmarku je zadovoljna tim telefonima i uglavnom narucuju sa alia.

A ovaj sto si ti okacio ako uspes da ga ulovis po toj ceni jbg mozda i vredi, lepo izgleda, ako nista drugo :D
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Код: Изаберите све

http://www.thenophone.com/
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Luxic
Assistant Manager
Поруке: 788
Придружен: 21 Јул 2011, 01:21
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Luxic »

Imam Huawei P7 vec pola godina, radi kao doksa. Nije ni jednom zastekao, znaci telefon trga.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Ne uzimaj 5x, to ti je usminkani 5 obicni, jako su ga sjebali, jedino ako oces naredne dve godine novi os iz gugla, malo bolja kamera, senzor za otisak, ma nista posebno sminkica i to jeftina. Pre fablet da uzmes, jeste da je Huawei, ali oni rastu iz dana u dan, to je masina.
Jusqu'ici tout va bien…
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Ma kakvi nisam ni mislio to sada, nego za godinu, dve kad mu padne cena
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Svejedno, taj telefon u ovom trenutku vredi najvise 275E, ali najvise, a kada dodje kod nas bice 400E. Tako da bolje da skupis za sledecu neksusijanu, ako izbace nesto inovativno, 5x je realno truba, jer obicna petica je za max 20% losija.
Jusqu'ici tout va bien…
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Videcemo ima jos dosta vremena :D a i ruzniji mi je 5x zbog kamere koja ja tako izbacena
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Da se vratim na Umi Iron.
nasao sam njihov forum: http://community.umidigi.com/forum.php
telefon je pun bagova, ali kako tvrde vecina se moze ispraviti updateom.
Problemi su pomalo bizarni:
Led blic nije sinhronizovan sa kamerom. Sto znaci blic opali a slika vec tek kad se ugaci blic
Brzina prenosa preko usb-a je nekih 900 kb/s
Pre dve nedelje je proizvodjac otkrio da je ugradio i hardverske tastere ispod ekrana, pa su ih tek sad osposobili
Последње учитавање од Papučar дана 21 Окт 2015, 11:46, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”