Mikro tik

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Mikro tik

Порука од vignjoslav »

Na poslu dobijam net preko jednog malog kablica, Mikro tik mu je ime. Pitanje je da li ja ovaj kabel mogu da utaknem u neki bezzicni ruter, da mi baca signal po kancelariji i da se resim kablova?
Слика
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Zar ne bi taj kabl trebao upravo i da dolazi sa nekog rutera? Kucaj u link baru 192.168.1.1 i pokusaj da pristupis admin panelu sa: admin admin, password password, korisnik korisnik. Moguce da vam je iskljucen wifi
Последње учитавање од neme93 дана 26 Сеп 2016, 10:24, учитано 1 пут укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Imam ja net druze, ali bih da se resim kablova. Pored kancelarije mi je silos na kome se nalazi mala kutijica koja prima signal, a iz te kutijice izlazi kabel koji vodi do mog mikro tika. I to je neka vrsta bezicnog neta. Hteo bih da imam ruter u kancelariji i da imam stalno net i na telefonu i za laptop.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Nista te ja ne razumem al cim imas lan kabal koji ulazi u taj mikro tik trebalo bi da mozes da prikljucis lan na ruter i da siris signal, mada nisam siguran. Sta ti je tacno ta kutijica?
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Ta kutijica na silosu je prijemnik, i usmerena je prema drugom silosu udaljenom nekih 400m. Mogao bih da probam neki ruter, pa da vidim da li cebacati signal ili ne.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Probaj. I dalje mi nije jasno kakav prijemnik i sta pa ti ne mogu pomoci oko konfiguracije, al u svakom slucaju imas lan kabal, ubaci ga u wan ulaz rutera(ako ne pise nigde WAN, to je obicno prvi LAN port)
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Порука од dzoni91 »

Mozes, probao sam ja vec i provereno radi.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”