Pohvalite se

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
atlantisbRe
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 14 Апр 2014, 21:25
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од atlantisbRe »

Takodje sam protiv generalizacije, imam dosta drugara koji slusaju krajisku muziku a daleko od toga da su ograniceni i losi ljudi.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

ok je generalizovati ako je u pitanju džej

samo sise ne vole džeja

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JHFzk0NNs3Q[/youtube]
Корисников грб
paske
World Class Manager
Поруке: 4230
Придружен: 21 Феб 2011, 23:13
Место: S.Mitrovica/Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од paske »

Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Последње учитавање од Gagi дана 22 Сеп 2016, 00:48, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Jebali ste kevu temi :yesko:

Ja da se pohvalim onda da sam se slikao sa Vlatkom Stefanovskim, a žena me pitala koji ti je ovo drugar...i onda jbga. Al' zato skoro ona meni pomenula Breitling marku, a ja pola sata trazio na YT neku pesmu od te grupe i na kraju sam shvatio da se radi o brendu satova za koji sam ja duduk, a ono svi su to znali sem mene. Jbga. Gagiju je npr odbojka pederski sport , a ja je igrao profesionalno, sto ne znači da sam peder nego da on odbojkase zamislja u koznimtangama. Stvar ukusa.
Последње учитавање од Orthodox дана 22 Сеп 2016, 02:30, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Gagi пише:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SYFw4ETFWMw[/youtube]
Ortak i ja imamo tu naviku da kad se napijemo gajbi pustimo klip kad je Dzej pevao ovu pesmu na sahrani onog krimosa, Nikole Bojovica. Zaledi ti se krv u zilama.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Nisam nikad razumio povezanost inteligencije i glazbe i kakve kurčeve veze ima što fakultetski profesor sluša Cecu.


Ne mozes reci da je covek koji slusa Djanija i ostalu smejuri, visokoobrazovan ili inteligentan. To ne ide jedno uz drugo. :cheers:
Pravda za 2D!
Корисников грб
hostile_bg
Manager
Поруке: 2335
Придружен: 20 Окт 2011, 21:46
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од hostile_bg »

Gagi пише:Došao Đani u temu i odma' 30 postova. Kakav k***c Exit, ovaj bi Marakanu sam napunio.
Mozda bi jedino on sad uspeo da vrati pasketa na marakanu
Корисников грб
paske
World Class Manager
Поруке: 4230
Придружен: 21 Феб 2011, 23:13
Место: S.Mitrovica/Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од paske »

100Dzointa пише:
Nisam nikad razumio povezanost inteligencije i glazbe i kakve kurčeve veze ima što fakultetski profesor sluša Cecu.


Ne mozes reci da je covek koji slusa Djanija i ostalu smejuri, visokoobrazovan ili inteligentan. To ne ide jedno uz drugo. :cheers:
Sreca pa nisam pri kraju akademskih studija. Da slusam 'kvalitetniju' muziku od tih seljobera verovatno bi sad, sa nepune 23 godine, radio u CERN-u. :/
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

neme da otvori temu i da tamo kačimo plejliste i da vidimo da li smo dobri ljudovi

#nemeprofajler
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Znam kakva ste svi govna, nema potrebe za tim. Ali Toki i ja znamo jednu stvar koju vi ne znate, znamo kako Simic izgleda.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Паске, објаснио је вас Слободан Јовановић одавно. Ево један делић текста о полуинтелектуалцима или дипломираним примитивцима: "Узимајући га у његовом најпотпунијем и најизразитијем виду, полуинтелектуалац је човјек који је уредно, па можда, чак, и с врло добрим успјехом свршио школу, али у погледу културног образовања и моралног васпитања није стекао скоро ништа".

Неме, знам и ја како изгледа Владар. Неке карте сам узимао од њега пре пар година.
Последње учитавање од mmladja дана 22 Сеп 2016, 21:50, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

neme93 пише:Znam kakva ste svi govna, nema potrebe za tim. Ali Toki i ja znamo jednu stvar koju vi ne znate, znamo kako Simic izgleda.
:(

hteo da vidim kako ću da prođem

imam samo 50ak pesama na ovom kompu

ali ima svačega
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Tuga koja generalizacija.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

mmladja пише:објаснио је вас Слободан Јовановић
Mladjo, u njegovom veku Srbija je bila pretezno seljačkog uredjenja, sela su zivela,a gradska populaija je bila elitistička ili je stremila ka eliti. On je to izjavio u skladu sa tim tadasnjim drustvenim uredjenjem i koliko je meni nesto u glavi, odnosilo se upravo na tu laznu elitu sa niskim moralnim vrednostima, a pre svega decu burzuja , tako da nije bas realno citirati Jovanovica ovom prilikom kada je tema turbo folka daleka, predaleka.

Takodje, pogresno je izvoditi zakljucke na ovaj nacin jer realno, ne poznajes Pasketa. Kako mozes davati sud o nekom sa kim nisi prozborio ni dve recenice? Za nekoga ko ne sluša Djanija, po mom misljenju, trebalo bi da imas malo slobodniju misao i da ne budes tako selektivan. Realnije je valjda reci da ti se ne svidja njegov ukus nego ici u kategorizaciju i karakterizaciju njegove licnosti? Otkud taj sud? Na osnovu muzike? Nije ozbiljno.

I jos nesto da dodam. Sredina i okruzenje linerano uticu na svakog pojedinca u toj sredini. Covek se socioloski ostvaruje kroz neku komunu, zajednicu , nazovi kako god hoces. Mozda je u necijoj sredini predominantno takvo muzicko usmerenje ili nacin odevanja ili politicka pripadnost ili opsta informisanost ili sta god sto karakterise neko drustvo. Nisi probao pivo zato sto si odmah znao kakvog je ukusa, nego si video da to vec neko radi pa si pozeleo i ti. Tako se i muzika proba i konzumira i ako ti se svidi, to je to. Nisam uopste zagovornik povrsnih misli, a ni dela. Ako je nek zena kurva, ne mora da znaci da nije dobra majka svojoj deci npr. Valjda kapiramo o cemu pricamo.
Последње учитавање од Orthodox дана 22 Сеп 2016, 23:51, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Tako surovo generalizuju ljude po muzickom ukusu, a ovamo ce da pljuju amerikance sto misle da su svi srbi ubice, svi muslimani teoristi, a rusima se samo ratuje. Ovi sto imaju apatiju prema kulturi su niza rasa za one koji imaju apatiju prema samim ljudima. Zanimljivo.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

@Orthodox, отићи ћу много у ширину, а ионако сам сморио. Неке ствари су увек актуелне. Тај цитат, "Чујте Срби", "Наши дани", "Размишљање једног обичног српског вола" ће бити читани и за 500 година, ако буде остао ко да чита.

Што се укуса тиче, Ђани није музика. Као што ни Курсаџије нису представа, Јелена Бачић Алимпић није списатељица, Мегатренд није факултет, Блиц, Курир и Информер нису новине. То је све срање и нема везе са укусом и нечијим избором већ са здравим разумом. Е сад, друго је питање да ли се та говна форсирају јер је народ луд и то хоће или је маса заволела то јер за ништа друго и не зна, а нема критичко мишљење.

А кад причамо о генерализацији људи који то воле, ја ретко изађем у те кафане где трешти и Ђани, знам неке песме, више оне мало старије. И само ту ми се десило да смо се потукли с неким будалама, ту ми се уносио у фацу мајмун јер смо се закачили у пролазу, ту је тип штипкао и вукао за руку девојку с којом сам изашао, ту виђам оне нагруване билмезе у малинарским кошуљама или три броја мањим мајицама, ту гости малтретирају музику, ту погледам човека и видим телећу главу, ту неке рибе нуде буљу за сепаре и ред бул. Не кажем да се некад нисам добро провео, али сам сваки пут морао да будем баш пијан да бих уопште крочио у те кафане. И мислим да таква музика буди оно најгоре у људима и да нема никакву вредност, већ се само дрви к**** о скупим аутима, алкохолу, преварама, арманију, пропалим љубавима. И ако је некоме то врхунац, он је за мене ограничен. Има ту добрих људи, може неко ко то воли бити супер ортак који ће доћи да ти помогне кад види да су ти стигла дрва за огрев, много зајебан програмер, лекар, али је с друге стране као личност недовршен. Јбг, то неко види као генерализацију, али то сви радимо. Свашта сазнаш о човеку на основу музике, филмова, књига које воли... Па кад упознаш рибу, битно је и да ти се диже на њу и да је добра особа, ал сигурно не би волео да имаш жену која се информише у Скандалу, гледа Парове и турске серије и подврискује уз Ану Николић сваки викенд. Такву можеш креснути кад нема шта боље, исто као што с Ђанијевцем можеш попити пиво једном у 10 дана.

А Паске? Јбг, пре пар година док сам био активнији на форуму, имао сам доста људи и на фејсбуку. И тако налетим на његов профил, па видим статусе у стилу Курсаџија, мене био блам да читам те скечеве. Па је овде имао идеју како баскет треба да се игра, ја умирао од смеха, нешто у фазону само тројке шутирати као блесав и скакати у нападу. Диви се Милојку Китићу, слика се с Ђанијем. Успео је да пореди Ролингстонсе и Цецу. Члан је Звери, што значи да се вероватно залаже за све оне њихове будалаштине. Добро, бар није Заветник и навија за Звезду. Расписах се, сморих и себе...
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Smorrili se posteno i ubili temu. Znate za ono "kad je neko glup..." e to je i ovde slucaj. Ne misslim na nikoga posebno nego da ce svako terati svoje.

Back on topic, jebo sam. :ole:
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

neme93 пише:Znam kakva ste svi govna, nema potrebe za tim. Ali Toki i ja znamo jednu stvar koju vi ne znate, znamo kako Simic izgleda.
Tebra, znamo i Zele i ja. Išli smo na pivo.

Sklonio si me iz siga kurvo! Mislim da sam te video jedan dan dole de smo bili ti, Zele i ja onomad.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

mmladja пише:И само ту ми се десило да смо се потукли с неким будалама
Nisu te bili kako treba :ole:

Sve znam, sve mi jasno al to je kafana tj rupa, nije čovek tako da u pravu je Dzajo, svako gura svoju priču. Dečko je u tom fazonu i to je njegovo pravo. Gora sam ja sorta tj cela ta moja generacija sto smo se 90tih lozili pa smo nosili oko vrata zlato i bizuteriju od 30 kila oko vrata, sisali se na celavo, naduvali muziku u kolima, terali lasljare da nam puše nozni palac jer k***c nije bio u modi , išli na stajgu da terprisemo kurve za gram, ložili se na trenerku podignutu do sisa i bili se sa ljudima jer nam dosadno. Dva sata kvalitetnog programa NIkola Kojo i Bjelogrlic su bili tada zivoti. Sada je drustvo koliko toliko sofisticirano i bar su ljudi normalni. Ja čujem moje dete kako peva Didule, žena i njene drugarice je zaraze, poludim odmah ali onda shvatim da je njima uz tu mutiku zanimljivo ko tebi ili meni kad pustimo EKV, a njima se povraca od toga. Ukus jbga. Zato i postoje svakojake vrste muzike.

Nema veze, da su zivi i zdravi svi :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”