Automobili

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

audi
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Sarma
Youth Team Coach
Поруке: 165
Придружен: 18 Окт 2011, 21:32
Место: Ljubljana
Status: Није на вези

Порука од Sarma »

Već neko vreme planiram da kupim porodični auto ovde u Sloveniji. Verovatno ću sačekati do kraja godine, da uštedim još malo novaca, pa možda čak i do one tamo zime, da skupim što više, da bude (ili ga ne bude uopšte) kredit što manji.

Ono što gledam je mali turbo benzinski motor, jer ne planiram da vozim više od 15-20k godišnje, a razlike u cenama su fine. Wolkswagen ima odličan 1,2TSI sa 105 konja koji sam vozio i koriste ga u svim mogućim vozilima. Samim tim, verovatno ću se odlučiti za:
Seat Altea XL itech
Seat Leon ST
Škoda Octavia Combi
Golf Variant
i jedan koji nije u WV familiji, a treba da dođe i na naša tržišta, novi 308SW.

Gledao sam ove KIA-e, Hyundai-e i slično, ali ću verovatno odustati od toga.
Octaviu mi je bila prvi pik i vozio sam sve moguće motore, ali su cigani ovde osvojili auto godine 2014. i digli cene solidno, malo se kurče. Ako spuste cene, opet su prvi na listi.
Čekam da vidim taj 308SW i moram da idem da probam ove SEAT-e...Variant je onako samo u opciji.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Seat-e bih preskočio. Imam službenu Ibizu, govno ogavno.

Oktaviu bih ili Golfa. Peža imam svoj, i to bih preskočio.
Корисников грб
Denny
Manager
Поруке: 1695
Придружен: 07 Мај 2011, 13:47
Место: Niksic
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Denny »

Evo i mene posle 160 godina, kod koga da se informišem ako ne kod vas :yesko:

Pomenu sarma gore porodične automombile, ja takodje treba da uzmem neki porodični automobil, najprije sam razmišljao da uzmem

Renault Scenic ili Grand Scenic

Ali me ljudi razbijaju zbog cijene održavanja utomobila, a i čitam po netu da imaju nekakav problem sa zamajcem, nemam pojma šta je to iskreno, ali znam da ako to crkne ne gine 500-700e opravke. Mene najviše zainteresovalo to što je komforan automobil, a uz to ima i dosta opreme...

Drugo gledao sam takodje i

Seat Altea XL

Ako bi mi neko mogao reći nešto o ovom automobilu, ja iskreno nemam pojma znam da su ga poredili sa VW automobilima, da im pašu isti djelovi i sve, auto mi se najviše svidja od svih al opet cijena im je oko 5000e - 6000e...

Treće

VW Touran

Auto mi se ne svidja al je komforan i ipak je to VW sirotinjska majka što bi kod nas rekli, djelova za njih na svaku trafiku al opet nijesu ni oni jeftini baš toliko....

Ako neko nešto zna o ovim autima, slobodno neka mi kaže loše i dobre mane automobila, ili neku preporuku za nešto drugo eventualno...
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

tezak izbor.
Svaki od ovih modela je ruzan na svoj nacin :)

Ne znam koliko imas klinaca, ali meni je Megane karavan ubedljivo najlepsi spolja, bar sto se tice tih velikih i kontam da nikad u zivotu necu ni voziti nista vece

poznajem ljude koji imaju VW Sharan. To je valjda nesto slicno. Prakticno za njih, posto imaju tri klinca i kazu da im je odlican auto, ali je eksterijer identican kao i na ova tri.
Sto se tice zamajca, kazu mudri ljudi sa raznih foruma da je to potrosna roba. Stvarno sam svasta citao o njemu i tim FAP filterima, ali nigde nisam video da se neko zalio da je zamajac bas na nekom odredjenom modelu(proizvodjacu) los
Корисников грб
Denny
Manager
Поруке: 1695
Придружен: 07 Мај 2011, 13:47
Место: Niksic
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Denny »

Imam troje djece, od to troje dvoje su blizanci od po 9 mjeseci, znači obavezni sicevi.

Meni se od svih modela najviše svidja Seat Altea XL, šaran je isto poskup auto, a karavan mi se ne svidja, više volim ovo tipa mini kombi, jer ipak kada krenem negdje na put sa familijom bolji su za puta od karavana. Riješio sam bio da kupim Senika, al me poneko razbija od toga zbog održavanja, da mu jbm majku... čuh danas i priču da su im dizne krvavo skupe, da i to zna da im ode...
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Uzmi Espace onda
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Denny
Manager
Поруке: 1695
Придружен: 07 Мај 2011, 13:47
Место: Niksic
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Denny »

Našao sam auto

Код: Изаберите све

http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/358966
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

panorama krov :cheers:
moj sledeci ce imati ovako nesto. Sta je ono na poslednjoj slici? lici na vhs player :)
Корисников грб
Denny
Manager
Поруке: 1695
Придружен: 07 Мај 2011, 13:47
Место: Niksic
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Denny »

Papučar пише:panorama krov :cheers:
moj sledeci ce imati ovako nesto. Sta je ono na poslednjoj slici? lici na vhs player :)
Nekakav CD šanšer, ne znam koji će matrak, vrlo rijetko slušam muziku, al sam se razočarao, neka ga žena već kaparisala, sve joj jbm :gunman: .... tražim dalje, al auto bio u fulu :waller:
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

moj vec par meseci :shy:
Слика
Слика
Слика
Слика
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Nek te dugo služi, al zar ti nisam rekao nemoj Pežo da uzimaš! :nasty:
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

jbg, prodavac je dao dobru cenu a uzeo je i staru Nubiru. presao sam nekih 6000 km za sada i ide odlicno a cak ni sa ovim 17'' nije pretvrd
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Фелне :lover:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Jako lepo auto, da te dugo sluzi :cheers:
Корисников грб
m15k3
Manager
Поруке: 2279
Придружен: 27 Нов 2010, 08:39
Место: Brcko, BiH
Status: Није на вези

Порука од m15k3 »

Da te dugo posluzi, valjda ne budes imao problema s njim, ja sam sa pezoicem imao problema, a i par drugara :/ mada opet ne mora da znaci nista
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

kakvih problema i sa kojim modelom :)?
Последње учитавање од Papučar дана 08 Апр 2015, 21:32, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
m15k3
Manager
Поруке: 2279
Придружен: 27 Нов 2010, 08:39
Место: Brcko, BiH
Status: Није на вези

Порука од m15k3 »

Doduse sa 206-com, cesti kvarovi na motoru, elektronika... mada cuo sam da su bar oko motora popravili sa ovim novijim modelima, e sad, Boze srece pa da ne budes imao nikakvih problema s njim :D
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

sto se tice elektronike, misim da su majstori vec naucili to da popravljaju a i rezervni delovi su pristupacni, izuzev famoznog FAP filtera i i plivajuceg zamajca.
Kod kuce imamo starog Citroena C5. I tamo je non stop bio problem "elektronika", dok nisu naucili da popravljaju.
VIdecemo, planiram redovne servise a i auto je prvi put registrovan 2011. tako da ocekujem bar godinu dana bezbrizne voznje
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Izgleda da moram da menjam akumulator jebeni. Desilo mi se dva puta da uđem u kola, okrenem ključ i ništa, mrtvo sve. Svetla upaljena, kontrolne lampice svetle, daljinski otključava, ali kada okrenem ključ sve mrtvo.

Kontam da je akumulator, ali nisam siguran. Oba puta kada mi se to desilo, veče pre toga je sve bilo ok. Jedino što sam odradio je što sam očistio nešto oksidacije(valjda se tako zove) sa jednog konektora da li na + ili -, nisam siguran.

Elem, imam govno Pežo 307 1.4 HDI i treba mi neki solidan akumulator od 12V, 60Ah, 540A.
Jel se razume neko u to da mi predloži nešto?

Zahvalan. :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”