Automobili

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Šta znam meni je Pasat bolje auto od Golfa. Pre bih kupio 2 godine starijeg Pasata, nego mlađeg Golfa. E sad sve to zavisi od ukusa. Generalno i jedan i drugi su dobri automobili.

Što se tiče dužine kola npr Pasat je oko 4.8m dugačak, dok je Golf oko 4.5m(čisto da imaš neki uvid u to kolika je razlika između njih), gepek je prostraniji kod Pasata, udobnija su kola itd.
Последње учитавање од Tachini дана 04 Феб 2016, 21:33, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Uzmi Golf 5+, provereno dobro auto. Malo veca verzija obicnog Golfa. Mozes ga naci za dosta pristojnu cifru. Odlican porodican automobil, dovoljno prostora u gepeku. Pricam iz iskustva, kolega ima jednog, dvoje male dece, odradjuje mu posao vec par godina.
Корисников грб
m15k3
Manager
Поруке: 2279
Придружен: 27 Нов 2010, 08:39
Место: Brcko, BiH
Status: Није на вези

Порука од m15k3 »

Skoda Oktavija, meni dosta bolja od pasata, prostraniji i gepek, i udobnija, sto se tice servisa isto je, potrosnja manja...
Корисников грб
Antara
Newgen
Поруке: 8
Придружен: 28 Авг 2015, 20:19
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Antara »

Jel imo neko iskustvo sa Fiat Stilom JTD 1.9 85 KW
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Od Peza vise bezi samo od Fiata.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

ma ne slusaj dzaju, dobar je pezo dok ga ne upalis
ja sam do sada imao jedino problem sa servom. Kaze majstor crko regler i zamene ga za 120 ojra
posle tri dana, opet sservo ne radi kako treba i izreklamiramo regler, zamene ga opet, sada za dzabe. Dok sam izasao iz grada, pojavilo se engine failure i auto uslo u safe mode, vratim se odmah u servis i kao problem u kompu, srede to za pet minuta i krenem u Slovacku, negde u Madjarskoj opet safe mode i prestane da radi tempomat, ali islo je mesec dana tako.
Pa opet kod majstora, pa nije regler ipak je alnaser(ili alternator? nebitno) i usput poprave engine failure, posto nisu nesto dobro utegli i srede tempomat posto su nesto jednostavno sjebali na dijagnostici. i naravno za alnaser 280 calenzi bite.
Krenem iz servisa, tempomat radi, nema safe moda, a servo jos uve ne radi
i tako posle 4 posete "majstorima" i 400 evra, kolica se ponasaju potpuno isto kao kad sam imao 400 evra vise
pickaimmaterina
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Papučar пише:ma ne slusaj dzaju, dobar je pezo dok ga ne upalis
ja sam do sada imao jedino problem sa servom. Kaze majstor crko regler i zamene ga za 120 ojra
posle tri dana, opet sservo ne radi kako treba i izreklamiramo regler, zamene ga opet, sada za dzabe. Dok sam izasao iz grada, pojavilo se engine failure i auto uslo u safe mode, vratim se odmah u servis i kao problem u kompu, srede to za pet minuta i krenem u Slovacku, negde u Madjarskoj opet safe mode i prestane da radi tempomat, ali islo je mesec dana tako.
Pa opet kod majstora, pa nije regler ipak je alnaser(ili alternator? nebitno) i usput poprave engine failure, posto nisu nesto dobro utegli i srede tempomat posto su nesto jednostavno sjebali na dijagnostici. i naravno za alnaser 280 calenzi bite.
Krenem iz servisa, tempomat radi, nema safe moda, a servo jos uve ne radi
i tako posle 4 posete "majstorima" i 400 evra, kolica se ponasaju potpuno isto kao kad sam imao 400 evra vise
pickaimmaterina

Tako ti je to kada uzimas auto kod nas . Radio sam ja u spediciji. Samo da vidis kakvi krsevi se dovlace, sredjuju za prodaju. Da si se nagledao svega kao i ja. Maks bi biciklu kupio. :cheers:
Последње учитавање од 100Dzointa дана 12 Мај 2016, 13:05, учитано 1 пут укупно.
Pravda za 2D!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Papučar пише:ma ne slusaj dzaju, dobar je pezo dok ga ne upalis
ja sam do sada imao jedino problem sa servom. Kaze majstor crko regler i zamene ga za 120 ojra
posle tri dana, opet sservo ne radi kako treba i izreklamiramo regler, zamene ga opet, sada za dzabe. Dok sam izasao iz grada, pojavilo se engine failure i auto uslo u safe mode, vratim se odmah u servis i kao problem u kompu, srede to za pet minuta i krenem u Slovacku, negde u Madjarskoj opet safe mode i prestane da radi tempomat, ali islo je mesec dana tako.
Pa opet kod majstora, pa nije regler ipak je alnaser(ili alternator? nebitno) i usput poprave engine failure, posto nisu nesto dobro utegli i srede tempomat posto su nesto jednostavno sjebali na dijagnostici. i naravno za alnaser 280 calenzi bite.
Krenem iz servisa, tempomat radi, nema safe moda, a servo jos uve ne radi
i tako posle 4 posete "majstorima" i 400 evra, kolica se ponasaju potpuno isto kao kad sam imao 400 evra vise
pickaimmaterina
-16 stepeni celzijusa, pičim ja za Trnavu, pređem 30km i pojavi se Antipollution fault error. Ako pređem 90km/h ugasi motor.
Ostavim kola, zovem sestru da ide sa mnom u Trnavu, dođe njen muž, odemo, obavimo šta treba i vratim se po kola i 70km/h odem u servis.
2 nedelje u servisu, čistili filter preko dijagnostike ono govno i dalje upaljeno. Urade reset sistema, ne pali problem sa filterom, platim 20 evra, odem i evo, kuc kuc kuc, 5 meseci kasnije i jednog puta u Srbiju i nazad i dalje se ništa ne dešava. :zelenko:
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

ja sam stvarno zadovoljan sa 300osmicom :), vise su mi se majstori popeli na tuki.

Preporucujem svima da idu u servise koji koriste original dijagnostiku. One neksjije i kurcipalci im nekako ne sljakaju a da ne pricam o tome da ne znaju da ih koriste.
za ovih godinuipo jedino sa ovim sam imao problem a za sada presao 30000 km

Ali tema je Fiat Stilo,
Negde sam procitao da su Fijat napravili samo da Opel ne budu najgori automobili
Džajo5 пише: -16 stepeni celzijusa, pičim ja za Trnavu, pređem 30km i pojavi se Antipollution fault error. Ako pređem 90km/h ugasi motor.
Ostavim kola, zovem sestru da ide sa mnom u Trnavu, dođe njen muž, odemo, obavimo šta treba i vratim se po kola i 70km/h odem u servis.
2 nedelje u servisu, čistili filter preko dijagnostike ono govno i dalje upaljeno. Urade reset sistema, ne pali problem sa filterom, platim 20 evra, odem i evo, kuc kuc kuc, 5 meseci kasnije i jednog puta u Srbiju i nazad i dalje se ništa ne dešava. :zelenko:

Ko jos normalan na -16 ide Pezoom na put?
Meni se -10 ceo automobil palio kao uskrsnja jelka. Radio sam pojacava pa smanjuje, pali-gasi klimu, osvetljenje kontrolne table zmicka, svetla duga-kratka, ludilo. Ali to je sve zbog toga sto ne puni akumulator dovoljno. Sad sam miran do novembra
Последње учитавање од Papučar дана 12 Мај 2016, 13:20, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Makarije
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 24 Авг 2011, 14:07
Место: Djevrek od kartona
Status: Није на вези

Порука од Makarije »

Antara пише:Jel imo neko iskustvo sa Fiat Stilom JTD 1.9 85 KW
Najsigurniji i najbolji komonrejl motor od tih prvih sigurno. Od problema jedino ako budes imao zaprljani egr ventil i kazu ljudi da oce glava da se pokrivi ali ja sam moj cepao dok sam ga vozio i nista mi se od toga nije desilo. Generalno sve zavisi od stanja auta i koliko je presao i najvaznije kako je odrzavan. Auto kao auto ima problem sa silan blokovima pa moraju nekad da se i precesto menjaju i zadnim oprugama . Dalje kontakti na elektonici su djubre i hoce da izbacuje neke greske koje nemaju veze sa nicim. Problem svakog polovnog automobila je sto je polovan i naravno ovde nije uvezen ispod 250000 hiljada.

Ali prostran je za mali auto, ima klimu, siti servo di beste stvar i ako uzmes onaj sa crno belim enterijerom fantasticno.

Generalno najbitnije ti je da ne dimi nista nazad (sem kondenza u zavisnosti od vremena) i da na meracu ulja kad ga povuces ne dimi nista. Ali naravno bez majstora sa dijagnostikom ni u vc ne treba da ides , obavezno da proveri stanje dizni i ostale parametre.
Последње учитавање од Makarije дана 21 Мај 2016, 00:46, учитано 2 пута укупно.
Sektasko-cigansko leglo - (kvazi)serbian-fm.....
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

Ових дана сам се активно бацио у потрагу за аутом, избор је пао на Renault Scenic II. Ако имате неки примерак за препоруку из БГ-а, јавите се на ПП да видимо може ли бити каквог бизниса. :zelenko: Иначе, гађам 1.9dci, 6 брзина.
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Jbg, zakasnio si. Ja krajem prosle godine prodao caletovog u perfektnom stanju. Inace, odlican auto.
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

Јбг, тад никако нисам могао да се искомбинујем за кеш... Супер што и од тебе чујем да је одличан ауто, углавном сам се информисао преко нета о њему јер нико близак није имао искуства с њим.
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
Denny
Manager
Поруке: 1695
Придружен: 07 Мај 2011, 13:47
Место: Niksic
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Denny »

Шће пише:Јбг, тад никако нисам могао да се искомбинујем за кеш... Супер што и од тебе чујем да је одличан ауто, углавном сам се информисао преко нета о њему јер нико близак није имао искуства с њим.
Odličan je auto dok nešto ne rikne, a kad rikne najebao si, al ono baš.... Ja sam ganjao Senika, al ipak sam dodao još 500e i kupio pasat B5 2004, što bih i tebi preporučio. U prošlu subotu sam radio veliki servis na njega djelovi su me koštali 108e, i častio sam čovjeka 50e za ruke.

Na tom autu što ti mjerkaš je boljka zamajac i turbina. Reparacija turbine ti je najjeftinija 250e, o zamajcu da ne ričam....a ako ne odustaneš onda barem gledaj manje zlo i traži 1.5dci
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Francuzima je generalno sve problem, a delovi skupi u k***c. Jeftiniji su delovi za BMW.
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Yugo koral + krem enterijer = pussy magnet
Pravda za 2D!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ford C-Max cca 2009/2010 dizel, ima neko iskustva?
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Bruka auto. Kolko para si spreman da das? Meni je od te klase ipak Pezo 3008 broj jedan. Verovatno je skuplji ali je najbolji definitivno.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ne znam ni ja koliko para. Mislio sam negde oko 6k evra možda izvučem i do 7k, ali to bi već moralo nešto mnogo dobro da bude pa da idem to toliko.

3008 je već dosta skuplji, tek od 8k može tu da se nađe nešto solidno.

Forda već imam favorita LINK samo što moram da idem da vidim.

Nekako se plašim uzeti polovno novije godište jer je već puno elektronike i svakakvih sranja pa da ne bude da će sve redom crkavati.
Последње учитавање од Džajo5 дана 19 Јан 2017, 19:56, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Samo Škoda
Jusqu'ici tout va bien…
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”