Automobili

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Necu ni da parkiram vec ce da je kradu.
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Scenik te ne bi interesovao? On je u tom rangu, a udobniji je dosta. Cene Renoa su dosta nize, cak mislim da bi mogao za 6-7k da uzmes nesto 2011-2012 godiste bez problema.

Mislim nemoj misliti da te odgovaram od Forda, auto je bombonica, ali ako mozes da uzmes nesto novije i manje vozeno a da ti se uklapa u zelje i mogucnosti...
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Senika je imao cale, odlican auto i on mi je drugi pik. Nazalost, tu su cenovno isto kao i cmax a takodje ih ima malo u ponudi.
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Nista onda stavi sve na papir, oprema, cena, potrosnja, ako je to to sto trazis uzimaj i ne razmisljaj. Odlican porodican auto.
Корисников грб
Makarije
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 24 Авг 2011, 14:07
Место: Djevrek od kartona
Status: Није на вези

Порука од Makarije »

Nek stavi na papir i odrzavanje.....
Sektasko-cigansko leglo - (kvazi)serbian-fm.....
Корисников грб
m15k3
Manager
Поруке: 2279
Придружен: 27 Нов 2010, 08:39
Место: Brcko, BiH
Status: Није на вези

Порука од m15k3 »

Tik'al пише:Samo Škoda
Slazem se. Ne bih je mijenjao nema sanse. Sledece opet ima da bude Skoda, potrosnja, udobnost, prostranstvo, sve...
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Odrzavanje jeste bitna stavka, Fordovi delovi jesu malo skuplji ali se retko kvare. Recimo za francuze svi govore da su skupi za odrzavanje, ja vec 6 godina imam Pezoa i tako cu i nastaviti. Imam odlicno iskustvo, u dosadasnjih 6 godina sam evo sad prvi put imao ozbiljnije ulaganje u auto i to 500e za kompletan servis, znaci i delovi i ruke.
Jedini auto za izbegavanje od Francuza je Citroen njegovi delovi su izuzetno skupi.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Skoda ce ukrasti pre nego sto je parkiram.

Nego, jedna stvar mi se mota po glavi. Ima li neko iskustva sa novim Dacijama? Prethodno sam i ja bio negativnog misljenja o njima, ali mi se cini da su najnoviji modeli sasvim pristojnog kvaliteta za relativno nisku cenu. Da se razume, pricam o potpuno novim kolima koje bih opet posle mozda 5 godina prodao. Takodje ciljala bi se najbolja oprema.

Pricao sam sa ljudima koji poznaju nekog ko ih ima i da su oni zadovoljni i da nemaju problema osim redovnog servisa.
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Dacije sa full opremom su dobra auta, Duster ili Sandero Stepway su fini. Logan je veliki porodican auto ali mi se nekako ne svidja.
Ali opet za pare za koje ces uzeti novu Daciu mozes uvesti iz Nemacke Pezoa sa full opremom tri godine starog bez ijednog problema.
Корисников грб
botoX
First Team Coach
Поруке: 491
Придружен: 01 Нов 2011, 21:57
Место: Мостар
Status: Није на вези

Порука од botoX »

Kod fordovih motora 1.6tdci (pežoov 1.6 hdi) sam citao da imaju problema sa talogom ulja, evo ovdje mozes nesto vise procitat, mislim da ne spada u reklamiranje foruma jer ga i ja samo iscitavam po potrebi.

Код: Изаберите све

http://www.fordclubserbia.org/forum/viewtopic.php?t=17256#p281300
e sad ne znam da li je to ispravljeno na ovom modelu koji je facelift, to sam guglao kad sam imao namjeru uzeti fokusa 2005 ili sesto godiste, sa ostalim motorima nisam naisao da su imali nekih problema.
Support Velez, It's logical!
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Kod Pezoa, ako se uzima dizel, samo 2,0hdi motor. Izdrzljiv, nema manu, ide kako treba, potrosnja nije prevelika. Recimo ja sam gledao hibridni model za koga imam samo reci hvale. Nesto recimo ovako, 2014 godiste, potrosnja ispod 4l kombinovane voznje. Porodican auto koji ima 120 konja a elektro motor pri preticanju daje dodatnih 43 konjske snage.

Код: Изаберите све

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=235139707&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&scopeId=C&fuels=HYBRID_DIESEL&makeModelVariant1.makeId=19300&makeModelVariant1.modelId=26&pageNumber=1
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Daciu mogu na one trecine ili kako se to vec placa, pezoa ne mogy da uvezem na rate, jedino da se zaduzim u banci sto ne bih radio

Dqciu Lodgy ili Duster bih uzeo, verovatno LPG
Последње учитавање од Džajo5 дана 23 Јан 2017, 13:15, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Sta sad vozis? Imas li mogucnost da das svoje vozilo kao ucesce i tako smanjis cenu?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Pezo 307 1,4hdi 2003.god.
Idem danas u Daciu da vidim sta imaju u ponudi i za koju cenu pa cu da vidim sa li to ostaje kao mogucnost ili trazim samo polovno.
Корисников грб
Makarije
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 24 Авг 2011, 14:07
Место: Djevrek od kartona
Status: Није на вези

Порука од Makarije »

Andrej пише:Odrzavanje jeste bitna stavka, Fordovi delovi jesu malo skuplji ali se retko kvare. Recimo za francuze svi govore da su skupi za odrzavanje, ja vec 6 godina imam Pezoa i tako cu i nastaviti. Imam odlicno iskustvo, u dosadasnjih 6 godina sam evo sad prvi put imao ozbiljnije ulaganje u auto i to 500e za kompletan servis, znaci i delovi i ruke.
Jedini auto za izbegavanje od Francuza je Citroen njegovi delovi su izuzetno skupi.
A koliko si sa tim autom presao za 6 godina?

@Dzajo5

Gledaj bolje Skodu Rapid i pregledaj da li mozes da se uklopis u neki cenovni rang. Cale je uzeo Rapida 2014 za 10k evra 1.2 mpi pre nedelju dana smo je prodali za 8k, trazili smo 7.5 za kes pa smo na kraju dali drugu u kombinaciju neku da isplati do oktobra. Zato bolje preskoci te francuske rumune neces moci da je prodas kasnije ni za saku pirinca, a iako je DCi motor dosta poboljsan ipak je to i dalje Reno.
Sektasko-cigansko leglo - (kvazi)serbian-fm.....
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Ja sam generalno ekstra prosao sa autom, uzeo sam ga sa predjenih 75k, sada sam na 135k, znaci 10k godisnje, uglavnom gradska voznja uz po koji izlet van drzave na malo bolje puteve.

Slazem se za kasniju vrednost Dacie, ona nije marka koja drzi vrednost. Ford ce ti duze drzati vrednost u svakom slucaju.
A sto se tice Skode Rapid, to je stvarno lep auto ali mali je, to je nesto izmedju c i d segmenta. Ja sa pre nekih mesec dana bio u salonu Hyundai-a i gledao novu Elantru, full oprema, dizel, auto bombonica, 16500 su mi dali cenu, hteo sam da je uzmem, ali me odbilo to sto je medjusegment. Auto sa velikim gepekom ali sa 2,5 sedista pozadi i malo spusten, pa recimo ja sa 190cm diram glavom plafon kada sednem pozadi, a obzirom da imam dvoje male dece ja tu odma uracunam jednom bebi sediste i jedan buster za klinca. Zato su ovi monovolumeni ili kako ih jos zovu kao C-max, 3008 i Scenic vrhunska auta i najbolji izbor za porodicu.
Корисников грб
Berserk
Manager
Поруке: 1289
Придружен: 25 Дец 2011, 22:04
Место: Petrovgrad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Berserk »

Dzajo uzmi Duster-a ako je u kombinaciji.
Curin cale ga vozi, igrom slucaja sam ga vozio za Novu Godinu auto je bombonica. :yesko:
Sir Alex Ferguson, A Knighted Champion
So Many Years the boss and we adore him
Simply The Best, United through and through
Forever we will be his Red Army
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Juče sam bio u Dacii ovde.
Prvenstveno, jasno je da taj završni rad i kvalitet delova nije kao u nekim ''boljim'' kolima. Ipak, to se vidi i po ceni te mora negde da se odrazi.
Drugo, Duster je iznenada postao favorit čak i pored Lodgy-a jer se devojci sviđa. :zelenko:
Sasvim solidan auto za te pare, prostora ima dosta, čini mi se da je prethodno bio manji unutra.
Ukoliko bih se odlučio za Dustera razmišljam da li ići na benzin+LPG varijantu ta je 12490 ili ipak na dizel koji je 13790. Godišnje pređem oko 15k do 20k KM. Većinom idem distance 30km ili 65km. 2-3 puta idem u Srbiju što je recimo 700km.
Корисников грб
Berserk
Manager
Поруке: 1289
Придружен: 25 Дец 2011, 22:04
Место: Petrovgrad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Berserk »

Ovaj sto sam ja vozio je bio dizel ali je palio kao mina, po meni odlican auto.
Ne znam ima ovde mnogo strucnijih :ole:
Sir Alex Ferguson, A Knighted Champion
So Many Years the boss and we adore him
Simply The Best, United through and through
Forever we will be his Red Army
Корисников грб
Makarije
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 24 Авг 2011, 14:07
Место: Djevrek od kartona
Status: Није на вези

Порука од Makarije »

Andrej пише:Ja sam generalno ekstra prosao sa autom, uzeo sam ga sa predjenih 75k, sada sam na 135k, znaci 10k godisnje, uglavnom gradska voznja uz po koji izlet van drzave na malo bolje puteve.

Slazem se za kasniju vrednost Dacie, ona nije marka koja drzi vrednost. Ford ce ti duze drzati vrednost u svakom slucaju.
A sto se tice Skode Rapid, to je stvarno lep auto ali mali je, to je nesto izmedju c i d segmenta. Ja sa pre nekih mesec dana bio u salonu Hyundai-a i gledao novu Elantru, full oprema, dizel, auto bombonica, 16500 su mi dali cenu, hteo sam da je uzmem, ali me odbilo to sto je medjusegment. Auto sa velikim gepekom ali sa 2,5 sedista pozadi i malo spusten, pa recimo ja sa 190cm diram glavom plafon kada sednem pozadi, a obzirom da imam dvoje male dece ja tu odma uracunam jednom bebi sediste i jedan buster za klinca. Zato su ovi monovolumeni ili kako ih jos zovu kao C-max, 3008 i Scenic vrhunska auta i najbolji izbor za porodicu.
Bas predjes malo druze, da li mislis s obzirom koliko vozis da to moze da govori o kvalitetu automobila i marke generalno ? Nevezano dal govori o kvalitetu ili suprotno.

A Rapid je prostran auto unutra, pregledan sa izuzetno zadovoljavajucim prtljaznim delom . Visoko je posadjen nekako.
Berserk пише:Ovaj sto sam ja vozio je bio dizel ali je palio kao mina, po meni odlican auto.
Ne znam ima ovde mnogo strucnijih :ole:
Dizeli vec sa komonrejl motorima pale kao mine odavno, o prastarom PD sistemu da ne govorim.
Nekad sam vozio Opel Kadet 1.6D e to je muka paljenja, ako vidi da obucem deblji duks nece da upali. :xD:
Sektasko-cigansko leglo - (kvazi)serbian-fm.....
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”