Pets!

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Nemam ništa protiv ribica, ali mislim da ih ljudi drže da bi imali kul ukras, lep akvarijum u kući, itd.

Radije bih uzeo još jedno mače ili kuče, sa njima je uvek zabavno.

Leo imao kamen u bubregu, bilo mu loše neko vreme, sad je luđi nego pre.
Последње учитавање од Gagi дана 14 Окт 2013, 17:36, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Istina. I ja ih gledam kao ukras. Steta sto zive u vodi, usta su im stvorena za cigare.

Слика
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Данијеле јеси набио лавове на ограду?
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

17. novembra mi je uginula Coka. Imala je oko 12, 12 i po godina, tako nešto. Komšija je uzeo kad je bila štene, držao u zgradi, ali mu nisu dali roditelji da ostane tu, bunili su se i ostali stanari, pa sam je ja uzeo. Došla je nakon porodične tragedije, pa nam je trebalo društvo. Nije bila rasna, mada jedan veterinar tvrdi da je mešanac dodža i haskija. Kao da je bitno. Nisam ni znao koliki joj je životni vek, o tome nikada nisam razmišljao, hteo sam samo da je udomim.
Bila je pravi vragolan, ludo kuče skroz, navikli smo je da čuva neku stvar i da je nikom ne da, pa je tako uzimala daljince, neke kevine lutke stare 30 godina i slično, čisto da ima kod sebe. Ko priđe tome, može da najebe. Bila je prilično ratoborna, kad god je izlazila napolje, tražila je fajt, pa smo joj napravili mesto na terasi gde može da sere i piša kada hoće. Gospodarila je ulicom, drala se sa terase, šprintala levo-desno, pa se uključe i ostali kučići i valjda tako vode abrove, otkud znam.
Pre 2 god. sam uzeo mačora, Lea. Taj je debil, već je pao sa terase 4. puta. 2 puta mu nije bilo ništa, ali kad god je njega nešto bolelo, bolelo je i nju. Volela je njega, kao i sve nas, najviše kevu jer je ona hranila svaki dan.
Pre nekoliko meseci se razbolela, nije htela da jede, pa su nas veterinali savetovali da je hranimo na silu jogurtom i supom, čini mi se. To je trajalo 10-ak dana. Sećam se da mi je keva ušla u sobu oko 3h i pozvala me da dođem tamo. Čuo sam kako jede one krekere, to je bio najlepši zvuk na svetu, znak da se oporavila. Da sam joj svoju šunku koju sam štekao za sendvič. Najela se kao nikada u životu. Posle toga je bila ok... do subote.
Oko 17-18 mi je keva rekla da se smestila ispod kreveta i da neće napolje. Tek nešto kasnije je rešila da izađe na terasu, a napolju ledara. Tada sam već znao da nešto nije u redu. Od 20h do 11 ujutru sam izlazio napolje svakih 20 minut da vidim da se nije otkrila slučajno. Imala je tužan pogled, pun suza. Plakao sam kao pi*** i govorio da smo mi tandem i da mora da izgura sve to. Da je mogla da priča, ne znam šta bi mi rekla. Da odem? Da me mrzi? Da me voli? Da je pustim da umre na miru? Da sam je zapostavo od kada je došao Leo?
Izguglao sam jedva broj telefona od nekog veterinara u blizini koji radi nedeljom i rekao je da će doći posle 12h. Tada sam i otišao malo da prilegnem. Ustao sam oko pola tri, došao da vidim šta se dešava. Ležala je u krevetu, pokrivena. Rekli su mi da je bio veterinar, da joj je dao tri injekcije, vitamine, nešto za stomak i slično i da sutra treba da se odnese na ultrazvuk. Delovala mi je ok, pa sam ponovo otišao u krevet. Ustao sam oko 10 do 5, ponovo otišao u sobu, ali nje nije bilo. Prvo sam pomislio da joj je bolje, pa je izašla možda na terasu ili tako nešto. Mama, tata i baba su sedeli u drugoj sobi i pozvali me da sednem. Pitao sam šta se desava, gde je Coka, i keva mi je kroz plač rekla da je uginula. Nisam znao gde se nalazim, gde udaram, ali nisam smeo da plačem pred mojima, da im ne bude još gore nego što jeste. Pozvali smo Zoo Higijenu da je pokupi ujutru.
Nisam ni znao kada su došli, keva ih je srela ispred ulaza, samo su je pokupili i dostavili račun. Na tom računu je pisalo "preuzet leš psa". Mislim se, šta još mora da se desi da se osećam još gore? Neke stvari su me nervirale kod nje. Kada god sam doručkovao u kuhinji, ona bi bila pored mene i brojala zalogaje. Sada bih dao sve samo da je opet tu i neka broji do sutra što se mene tiče. Imam drven pod u kuhinji, izbacili svo sve tepihe i slično zbog moje alergije, pa kad ono korača, čuju se kao da konj sprinta. Više to ne čujem. Kada je neko zvonio, ona je prva krenula da laje, reži, sve dok ne vidi ko je, pa se onda umiljava. Ni toga nema više.
Postao sam tabletoman, nešto što mnogo mrzim, počeo sam da pijem neke tablete za smirenje da lakše da zaspim, ali kad god otvorim oči, to mi prvo padne na pamet. Mislio sam da će mi biti lakše pošto imam Lea, ali nije tako. Već nekoliko dana ni sa kim nisam pričao preko telefona, ni call preko Skajpa, ni sa gostima, na forum ne dolazim toliko jer mi je svega preko glave, na sve bih odreagovao kako ne treba, pa je bolje da uzmem mali odmor i sredim misli.
Životinje ti tako uđu pod kožu i nema dalje. Napisah ovo da malo izbacim iz sebe ovo što osećam, možda će mi biti lakše. Volite svoje životinje, budite uvek uz njih, oni su deo porodice i deo vas.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Ako je neko zainteresovan za stene Francuskog buldoga, moze da mi se javi. Uzeli smo ga supruga i ja za nas, medjutim sagledali smo situaciju, imam vec 2 bernska, uskoro dobijamo i prinovu i ne mozemo fizicki sve da postignemo.

Inače mali je star 2 meseca, vakcinisan, revakcinisan i lep ko lutka:)
Слика
Корисников грб
westlife92
World Class Manager
Поруке: 3952
Придружен: 26 Мај 2011, 17:59
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од westlife92 »

Gagi imao sam slicnu situaciju pre nekoliko godina, znam kako ti je. Nisam mogao da se suzdrzim suza dok sam citao tekst.
Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

Mando koliko para?
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

kLeSa пише:Mando koliko para?
Za koga brate?
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Pa za buldozdera. :lol:
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Слика
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Novi akvarijum 126l

Слика
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

A gde je Dacina ribica?

Jbg, morao sam. :rugalica:
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Sjasi mi sa kurca jebeno. Dobio admina i poceo vredjat i proseravat se, jebo te onaj ko te drzi na forumu.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Danijel_CH пише:Novi akvarijum 126l
Koliko para je ovo ? Imam neki trip da umiruje zivce ovo ..
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Treba dosta para na pocetku, a posle samo sednes i odmaras zivce :)

Akvarijum sam platio 150chf, biljke te sve oko 150chf, panj 40chf, ribica ima vrednosti preko 100chf. Ako ces sam da razmnozavas ribice neces vise nikad imat nikakvih izdataka, a ako ne onda ces i dalje imat izdatke.

Hranu im kupio u maju, jos ni pola kutije nisam potrosio.

Evo sad treba da izadju male bebice od Ancistrusa, koje tata trenutno brizno cuva i neda nikom da ih vidi.

Evo Ancistrusa
Слика

A za jedno mesec dana hocu ove da razmnozim :D

Слика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Gagi пише:Slika
Ista je moja :)
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Moja zivina:

Gavro:

Слика
Слика
Слика
Слика

Milojko:

Слика
Слика
Слика


Milojka:

Слика
Слика

Dragan:

Слика
Слика
Последње учитавање од neme93 дана 13 Јан 2014, 21:57, учитано 1 пут укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Pada li kiša tamo kod tebe u Valjevu? Hidriraj seljače ovu zemlju oko kerčeta, neljudski je.
A i Dragan bi trebao redovnije da se hidrira, podbuo je nešto.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Cekaj brate, zasto ti je dzukac na lancu? Tuga.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Reci kolko je Gavro najruznije i najsladje stvorenje ikada.
Tik'al пише:Cekaj brate, zasto ti je dzukac na lancu? Tuga.
Vezan je za neku sajlu pa moze da trci duz celog dvorista, plus ga cale seta stalno, ima prostora. Na lancu je zato sto ce da pojede pola zivine u selo ako ga pustimo.
Последње учитавање од neme93 дана 14 Јан 2014, 04:42, учитано 1 пут укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”