Kupovina preko interneta

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Kupovina preko interneta

Порука од vignjoslav »

Da li neko ima iskustva sa kupovinom preko interneta?
Narucio sam neku stvar, malo skuplju sa aliexpresa, sve uredno placena, poslata i danas mi javljaju da je stigla u RS. Fora je sto me je zvala radnica iz fedexa i poslala mi neka 4 dokumenta, a to su sve neka ovlascenja, i traze da im platim malo vecu sumu novca da bi ta posiljka bila poslata meni.
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Carina bato, čak i običnu proveru da li kupljeni artikal podlaže carinjenju naplaćuju sa skoro 800din. Još kad imaju nešto stvarno i da ocarine, omaste im se prsti.
To nije do Fedexa, već do države.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Fedex mi trazi da platim 5400 din, plus carinjenje plus pdv, sto je apsurdno, i van svakih zakona, jer je carinjenje 10% u vrednosti robe plus pdv. Ja kontam da oni hoce da se uvale tu i da mi sve odrade za tu sumu, zato mi i salju silna ovlascenja na mail, da im ja to popunom, potpisem i vratim faksom.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

To moras da se raspitas detaljno da se nesto ne zajebes. Znam i ja jednog drugara koji je narucivao neke telefone da su isto cimali iz Fedexa ali se ne secam kako je to resio. Mislim da su oni ipak ukljuceni u ceo proces carinjena robe , a ne znam na koji nacin. Lepo okrenes taj broj od njih i pitas, zadravo, koja je vasa uloga, gde je roba ili se obratis zastitniku potrosaca. To radi non stop pa se informisi.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Kada sam narucivao robu, stiklirao sam via china mail, i to je kostalo nekih 5e, dok je opcija fedex bila 30+e, ali roba stigne za 4-5 dana. Tako da ne bi trebalo da imam bilo kakve veze sa njima. Provericu sutra ujutro sve, pokusacu i preko tih zastitnika potrosaca. Javicu sta sam uradio, cisto da neko ne bi imao slican problem.
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Jel si proverio sa prodavcem, mozda te je on zeznuo i poslao fedexom?

Na aliexpressu uglavnom prodaju fizicka lica, kao npr. limundo/kupindo kod nas. Razne greške su moguće, mojoj koleginici tri puta šalje pogrešne dopune za brijače, sreća pa je samo prvi platila.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

kad sam kupovao preko DHLa, placao sam ono sto je pisalo na aliexpressu, nekih 12 evra + carinu.
Isto tako sam potpisivao dokumente. To je, u mom slucaju, bila punomoc za carinjenje robe.
verujem da je isto tako i sa Fedexom
Ako bi uzeo preko china mail ili neki drugi free shipping, mozda bi mogao i da zaobidjes carinu, posto u tom slucaju stavljaju nizu cenu na fakturu. Sa druge strane, ako to ne prodje, celo carinjenje moras sam da uradis a to vec ne znam kako ide.
Kad sam prvi put kupovao preko DHLa, otisao sam u FedEx i tek posle pola sata smo i ljudi iz FedExa i ja shvatili da sam dosao u pogresnu firmu :zelenko:

Mrek je u pravu, kinezi znaju da zajebu da li namerno ili slucajno. Zato aliexpress ima dobro osmisljeno resavanje sporova. Nekoliko puta mi nije stiglo to sto sam narucio i vratili su mi novac bez problema. Jednom su mi javili da im se porudzbina vratila u Kinu i vratili mi novac a nekoliko dana nakon toga mi je stiglo to sto sam narucio a kad sam kupovao telefon, poslali su mi pogresan, ali smo se dogovorili da mi ostane telefon a oni su mi vratili deo novca.
Na kraju, nije loze svaki put snimati "Unpacking" toga sto ti je stiglo

A sta je tema?
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Kod nas to naručivanje ide na sledeći način. Do 50e plaća se pdv, stim da u oni u vrednost od 50e, često računaju i šiping, što je glupo, no ništa čudno za Srbiju. Preko 50e, plaća se prvo pdv 20%, i onda na to carina 10%, što bi bilo npr imate porudžbinu od ukupno 100e, kada se obračuna PDV onda je 120 i na to još 10%, što bi bilo 132e, tj vi plaćate carini 32e. I uz to se plaća još nekih 200-300din, to pregledanje paketa i to bi bilo to.

E sada tu postoji jedna začkoljica, naša carina zadržava pravo da procenjuje vrednost robe ukoliko ne dobije urednu fakturu, pa znaju da nešto procene daleko skuplje nego što vredi. Jer tamo često rade matore babe koje ne razlikuju CD od letećeg tanjira.
Zato je moj savet svima, da kada nešto naruče izračjunaju sve koliko bi trebalo da ih izađe kada stigne, a kada dođe paket ukoliko je carina znatno skuplja ni slučajno ne plaćajte poštaru koji vam donese, već idite u poštu carinjenja da se žalite, jer onog trenutka kada platite nemate više pravo na žalbu, dok u suprotnom možete. Iz iskustva vam kažem, jer sam išao dva puta da se žalim na gluposti koje su pravili i prolazilo je, ako se baba koja radi pravi pametna tražite šefa. No ako platite džaba vam sve.

Meni se često dešavalo i da jeftinije stvar koje poručim preko alija, ni ne odu na carinu, dobijem ih u sandučetu i ne platim ništa. No zna da se desiti da i to precene, sve zavisi od toga koliko (ne)normalan carinik radi taj dan. Jbg zemlja Srbija.
Корисников грб
Makarije
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 24 Авг 2011, 14:07
Место: Djevrek od kartona
Status: Није на вези

Порука од Makarije »

Mislim i da se na vrednost od 70 e ne placa carina ako je posaljilac fizicko lice.
Sektasko-cigansko leglo - (kvazi)serbian-fm.....
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Ma u zemlji Srbiji ne postoji pravilo. Meni su carinili stvari koje sam na aliju placao 3 evra - pdv + carinski pregled + jos nesto pa me izaslo sve zajedno 8 evra i 10 izgubljenih dana. I to je pisalo da je za fizicko lice i doslo sa fakturom unutra.

Ako ocete jos dublje da idem, zvao sam drugaricu koja radi bas na carini na tim poslovima i pitao "zasto?". Rekla mi je: zato sto nam se moze, eto zato.

Tako da ne verujem da je fedex ili ali nesto zajebao, pre bi rekao carinske sluzbe.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Veruj mi ako si dovoljno uporan može da se reši većina toga. Jer obično sranje naprave ti koji su na prijemu, koji mahom veze sa životom nemaju i po pravili su što manje znaju sve bahatiji. No njih ignorišeš ukoliko se prave mnogo pametni i tražiš šefa.

Nije baš da oni ne moraju da poštuju ništa, već je stvar u tome što obično ljudi razmišljaju tako, tj navikli smo svi da živimo u banana državi, pa ljudi nemaju volje da se zajebavaju oko takvih stvari jer ne veruju da mogu da isteraju nešto do kraja. I zbog toga ovi misle da im se može i ako ne može baš toliko.

Najtužnije od svega je što su tamo zaposleni ljudi koji bukvalno ne razlikuju vokmen od tableta, a treba kao da carine nešto, procenjuju verodnost nečega itd. Čega sam se sve naslušao tamo, dok sam čekao jednom prilikom da dođem na red jer je nekoliko ljudi došlo da se žali, moglo bi pola toga u verovali ili ne.
Toliko elementarnog neznanja i bahatosti na jednom mestu da je to strašno. Mada kod nas je generalno to tako što manje znanja to više nadobudnosti, bahatosti i uverenja da se nešto zna.
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Код: Изаберите све

http://www.nikesuitshut.cc/
Je l imao neko iskustva sa ovim momcima,vrlo povoljna obuca ali neka ne smem da se zeznem.Porucim i racunam 40e patike ,a platim ih na kraju 90 zbog carine i ostalih gluposti...
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Idi na pijacu i kupi to isto. Malo je skuplje, ali obuca je ta a mozes i da je vidis uzivo, isprobas a i ne moras da brines da li ce tih 40 prerasti u 90. Jednom sam uzeo patike, stigo mi gumenjak u obliku patike. Katastrofa jedna, ali za kisne dane odlicne
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Za sportske stvari, preporuka sportdirect. Odličnih stvari ima za "sitne" pare. Imate i ljude preko kojih možete da poručite, mislim da je čak bolje nego da sami naručujete i plaćate carinu. Možete naći na facebooku dosta njih koji to rade.
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Tachini, aa je l placam carinu preko tog sportdircta?
Papučar, aa onda brate bolje da ne narucujem.Mislio sam da im je makar original obuca,ali sta znam inostranstvo je to.. Ovo sto je kod nas in,kod njih to odavno proslo modu
Последње учитавање од SoneKragujevac дана 06 Нов 2016, 17:06, учитано 1 пут укупно.
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

U Srbiji se plaća carina na sve, boli ih patka da se bakću sa zakonom.
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Ovaj sportsdirect.ima bas finih stvari ,jeftinih u odnosu na nase trziste
Ali sad se zbog tih sranja od carine razmisljam da l da reskiram i porucim nestoo..
A,to da ove sa carine boli uvoo,to sam uvideo kad su drugara unistili za mercurialke(one sa carapicom),tad nisu imale kod nas.
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Carinu na sve plaćaš, odakle god i šta god poručio, po principu kako sam napisao u ranijem postu, pogledaj malo iznad. Inače kada naručuješ sa SD, računaj da imaš i poštarinu koja je oko 15-16e, koliko se sećam.
Последње учитавање од Tachini дана 06 Нов 2016, 17:49, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
DAMN!
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 14 Јун 2011, 00:15
Место: Kragujevac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од DAMN! »

Ne carine robu sa sportsdirecta ukoliko je ispod 50e.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Ne, ali plaćaš PDV 20%, na sve što je do 50e. Preko 50e, plaćaš i carinu 10%.
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”