Fudbalski trener

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Sloba пише:Ja spadam u one koji vole samo trčanje i jake treninge ali sve bez lopte
Ko još spada tu?
Корисников грб
Joca
World Class Manager
Поруке: 4764
Придружен: 27 Окт 2010, 21:00
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Joca »

Voleo bih da mogu da iskuliram, ali na ovo moram dati odgovor.
Svako ima pravo na svoje mišljenje. Isto i svoju filozofiju. Sve je u glavi i ako si dobar motivator i ako umeš da preneseš znanje i svoje analize timu onda zaista nije bitno kakve treninge forsiraš.
Slobo, fudbaleri i timovi se prave na treninzima. Niko nece postati igrac pricanjem sa trenerom i upijanjem njegovog znanja, vec mukotprnim i kvalitetnim treningom. Naravno trener mora biti i psiholog , ali nedopustivo je da kazes da je nebitno kakve treninge forsiras.
Evo dajem ti licni primer. Ja se cele nedelje kroz treninge pripremam za utakmicu. Ako treniram dobro, tacan mi je pas, ide me dribling, ne moze biti drukacije na utakmici. Ako ja treniram lose i zajebavam se, tako je i na utakmici 100%.
Mogu ti dati jos dosta primera kako nas trener kroz trening priprema bas za ono sto nas ceka te nedelje na utakmici, a to nije samo trcanje svakako.
Последње учитавање од Joca дана 12 Сеп 2015, 13:37, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
citizen
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1805
Придружен: 26 Окт 2010, 16:45
Место: Srbobran
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од citizen »

Danijele sa tim novcem mozes do jedne od UEFA licenci. Sa Jocom se u potpunosti slazem.

Jako mnogo polazem u motivaciju igraca na treninzima, bodrim ih u toku istih i uveravam da se rad sa treninga preslikava na utakmice. Potenciram treninge, odnosno vezbe koje su slicne situacijama na utakmicama, potenciram raznovrsnost, promenu intenziteta u trcanju, trcanje sa loptom, koriscenje slabije noge.

Sto se tice igre, forsiram brzu predaju lopte, sto manje dodira, otvaranje u prazan prostor nakon predaje, igru u napred, siguran pas, nebrzopletost....

Itd itd... Moglo bi tu mnogo da se pise...

A futsal, posto sam radio i u njemu.... je nebo i zemlja u odnosu na fudbal.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Koju ligu igra taj tvoj lokalni klub? I jel igrate negde u okolini NS? Da dodjem da odlgedam neku tekmu.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
citizen
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1805
Придружен: 26 Окт 2010, 16:45
Место: Srbobran
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од citizen »

Ma igramo međuopštinsku ligu. Prošli vikend smo bili u Zmajevu, sutra nam dolazi Đurđevo.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Stvarno vam se klub zove Mladost Radost? :xD:
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
citizen
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1805
Придружен: 26 Окт 2010, 16:45
Место: Srbobran
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од citizen »

Taj klub je po osnivanju bila škola fudbala, a pošto se neko zeznuo i dao mu ime FK umesto ŠF, kada se savez smislio, klub je morao da uvrsti i seniore u selekcije. Zato i tako dečije ime za jedan FK.

Ako si pratio šta sam pisao, upravo zato su ove jeseni i prepustili mesto u područnoj ligi jednom drugom klubu, da ne bi više imali seniore. Međutim pošto je neko zeznuo u sređivanju papira, klub i dalje mora da ima seniore.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Jel ima neko iz BG-a, da hoće da radi u O.Š. fudbalsku sekciju. Najviše 2 puta nedeljno po 1 čas u saradnji sa nekim klubom.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Слика

Evo jedna sa terena. Kad može Joca -8 oću i ja. :smeker:
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Haman cu i ja uploviti u trenerske vode, dobio sam ponudu da vodim u13 ekipu i verovatno da budem asistent Christophe Ohrel-u u prvom timu. Probacemo dve sedmice da radimo zajedno i ako bude sve OK, ostajem mu asistent :)

Ove godine pucamo na titulu.

Sto se tice kluba igra 4-5 ligu, ni sam ne znam :D

Da se razumemo, 4-5 liga u CH ima jako lepo novca :D
Корисников грб
citizen
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1805
Придружен: 26 Окт 2010, 16:45
Место: Srbobran
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од citizen »

Srećno!
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Posto ovi hoce da snose sve troskove polaganja za licencu, imam jedno pitanje. Jesul licence iz npr BiH i Srbije iste kao u CH i FR?

Posto u BiH ima samo Uefa B, A i PRO, dok u CH kreces od nekog dvodevnog kursa, pa imas C, pa onda C+, pa B, pa B+, pa A, pa A+ i tek onda PRO.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

UEFA licence su iste svuda, a Nacionalne nisu. Sad da li moze svajcarska nacionalna licenca biti priznata kod nas i obrnuto ne znam, najbolje da nazoves ili posaljes mail nekom iz FSS-a.
aca delija
Assistant Manager
Поруке: 603
Придружен: 14 Мај 2014, 20:00
Место: radicevic
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Порука од aca delija »

fk mladost radicevic igra istu ligu deje djurjevo
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Evo sad gledam uslove za B licencu, ja ispunjavam sve. To znaci da je direktno mogu polagati za nju ?

Uslovi za upis na UEFA „B” nivo:
- Potvrda o najmanje 5 godine bavljenja nogometom/fudbalom bilo kojeg
uzrasta i nivoa takmičenja ili 1 godina trenerskog iskustva koja sadrži naziv
kandidatove funkcije, zaduĹženja i aktivnosti i duĹžinu njegovog mandata/
ugovora. Ukoliko je trenirao neki tim, treba naznačiti naziv tima i starosnu
kategoriju;
- zavrĹĄeno najmanje srednje obrazovanje u trogodiĹĄnjem trajanju sa
diplomom;
- ljekarsko uvjerenje (ne starije od 6 mjeseci);  
- uvjerenje o nekaĹžnjavanju;
- rodni list;
- uvjerenje o drĹžavljanstvu i
- uvjerenje o stalnom prebivaliťtu u BiH.  

Kad ovi vec hoce da mi finansiraju polaganje, bolje da me finansiraju da sprzim u BiH to, nego da polazem 2 godine da dodjem do UEFA B.
miletelli
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 15 Јан 2018, 00:20
Место: Fckng London
Klub koji vodite: Trenutno ni jedan
Formacija: 4-1-2-1-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од miletelli »

Dakle ima nas trenera ovde. Ja sam zavrsio Akademiju fudbala na starom difu, deligradska, sto mi je bila odskocna daska da se aktivno ukljucim u koliko toliko ozbiljan fudbal za nase uslove. Od 2012 sam bio trener u OFK Beogradu, naravno pomocnik, u omladinskoj skoli, sve do 2016. Imao sam sansu da 2015. preuzmem i najmladju selekciju, decu rodjenu 2009. ali posto sam ja ludak sam po sebi i posto ozbiljno shvatam ovu simulaciju, ja sam skupio pare za avion i evo sada sam u Shamrock Roversu u Irskoj! :cigara:
Bitna je samo jedna stvar, koja se sastoji od dve reci, a to su: rad, red i disciplina!
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Порука од dark warrior™ »

Picture or never happened :ole:
footballscout
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 13 Феб 2020, 14:06
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Fudbalski trener

Порука од footballscout »

Čitam ovu staru temu, sada opet posle nekog vremena. Pa da se javim.. i sam sam oduvek hteo biti skaut, otkrivati nove talente.. ne znam da li je to samo zbog FM ili generalno.. uglavnom, hvala bogu počeo sam i zvanično za jedan klub...pa ako ima zainteresovanih da učimo zajedno i napredujemo slobodno se javite.

Mislim da je potrebna ljubav prema ovome da bi se uspelo, uz kostantan rad i bar malo talenta, eto ga nešto :fanman:

Što se tiče trenerskog posla, tu treba još nešta svašta, a najviše luda glava :smeker: :cheers:

pozdrav društvo :cheers:
miletelli
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 15 Јан 2018, 00:20
Место: Fckng London
Klub koji vodite: Trenutno ni jedan
Formacija: 4-1-2-1-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Re:

Порука од miletelli »

dark warrior™ пише: 21 Јан 2018, 09:40 Picture or never happened :ole:

Kaze da ne moze da se uploduje slika, dostignuto ogranicenje foruma za slike... nisam pametan, vrlo rado bih podelio :rulet:
Bitna je samo jedna stvar, koja se sastoji od dve reci, a to su: rad, red i disciplina!
HuddingeIF
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 14 Феб 2016, 12:12
Место: Stockholm
Klub koji vodite: Hammarby IF
Formacija: 3-4-2-1
Status: Није на вези

Re: Fudbalski trener

Порука од HuddingeIF »

Pozdrav drugari.

Evo jos jednog fudbalskog trenera. UEFA B posedujem i zavrsio prva dva nivoa UEFA A ovde u svedskoj, medjutim stopirano zbog korone. Tako da za nekih godinu dana eto je UEFA A.
Citam forum konstantno ali jako slabo pisem zbog obaveza.

Trenutno trener u u13 Hammarby IF Stockholm, ali verovatno od novembra preuzimam neke starije.

Tako da cu morati da menjam nik i pravim novi nalog.

Inace, uskoro cu i pricu krenuti da pisem ovde kada zapocnem sejv sa Hamarbijem.

Ziveli. Topli pozdrav iz Stokholma :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”