Kupovina putem interneta

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Kupovina putem interneta

Порука од Fon Karajan »

Као што само име каже, овде смо да дискутујемо о куповини путем нета. О томе са ког смо сајта наручили нешто, како смо платили итд. јер сам и сам заинтересован да кренем (никад нисам из иностранства) па да чујем ваше мишљење. Наравно, може и да се препоручи још неки добар сајт, ваша добра оцена неком, ваша лоша оцена.. Слушамо :cheers:

П.С. Шта мислите о теми? :)
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
Denny
Manager
Поруке: 1695
Придружен: 07 Мај 2011, 13:47
Место: Niksic
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Denny »

Ne znam da li se već negdje diskutovalo o internet trgovini, mislim da jeste, al evo ja sam kupovao sa aliexpresa i uglavnom dodje roba posle nekih mjesec dana, e-bay nijesam koristio......
Последње учитавање од Denny дана 09 Јун 2015, 22:58, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Svi ti sajtovi su dosta sigurni, vreme dostave varira od sajta do sajta, ali i od vrste robe koju narucujes. Ja sam narucivao sa Aliexpress-a, EBay-a, SportsDirect-a, Lightinthebox-a, jos par sajtova. Ako se setim jos nekog podelicu sa vama.
Uglavnom kod svih ovih sajtova je najjednostavnii nacin placanja preko kartica. Otvorite u banci obican racun koji nije vezan za vase prilive(ko radi). Trazite viza karticu, ili master ako ste u mogucnosti. Registrujete se, povezete karticu sa svojim nalogom i posle toga sve ide glatko. Ono sto je bitno da navedete svoju tacnu adresu kako bi vas postar nasao. Ovo sve odradite u registraciji na sajtove.
Sto se tice vremena dostave, roba stize max za 40 dana, najcesce je taj period izmedju 2 nedelje i mesec dana.
Oprema za telefone stize max za 2 nedelje. Recimo narucite futrolu, foliju za ekran ili nesto tome slicno i mozete ocekivati da ce vam to biti dostavljeno vec nakon nekih 7 dana, jer te sitnije stvari salju avionima, dok je kod robe i krupnijih stvari dostava uglavnom brodovima i vozovima.
Jedan savet, ukoliko kupujete robu sa AliExpress-a, obratite paznju na velicine. Nemojte kupovati nista ako nemate objasnjenje velicina ispod proizvoda. Znaci majicu koja je kod nas tipa XL, kod njih je ta velicina u zavisnosti od proizvodjaca dosta razlicita. Uglavnom svaki artikal ima pojasnjenje u velicinama za evropu i ameriku, pa mozete i tako da se orjentisete, ili u najboljem slucaju imate velicine u centimetrima.

Ako nekom treba neka pomoc ili savet, tu sam. Narucivao sam sve zivo, od robe, preko opreme za telefone, delova za motor, fotoaparat, i razna cuda za kucu...
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Ja sam sa alia uzeo slusalice steelseries, 3 maske za telefon, majcu, par kosulja drugarima, satove neke isto drugarima i ni sa cim nisam imao problem, mislim da je to to sto se tice narucivanja sa alia
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

I kvalitet uopste nije krs ako vas to interesuje.
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Наилазио сам на флеш меморије (УСБ) од по неких 32 гб са смешном ценом од до 3, 4е. То морам да узмем и планирам тако неке ситнице типа слушке за телефон итд. Па сам хтео да видим искуства осталих...за чекање и тако то знам већ, хвала пуно :)
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Ja sam jesenas naručio patike preko alija i veoma sam zadovoljan. Rekao bih da je u pitanju original ili neka perfektno odrađena kopija jer nema nikakvih mana... Što se garderobe i obuće tiče, što reče Andrej gledajte santimetre, a ne brojeve...

I da, pogledajte ocene prodavca, gledajte da nađete prodavce koji imaju više prodaja i koji nemaju loših ocena jer se ljudima dešavalo da im umesto patika stigne cigla u kutiji...
Последње учитавање од Androsito дана 11 Јун 2015, 15:09, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Fon Karajan пише:Наилазио сам на флеш меморије (УСБ) од по неких 32 гб са смешном ценом од до 3, 4е. То морам да узмем и планирам тако неке ситнице типа слушке за телефон итд. Па сам хтео да видим искуства осталих...за чекање и тако то знам већ, хвала пуно :)
Oprez samo sa tim fleševima, prevare su vrlo učestale! Lično znam slučaj da je lik kupio nekoliko fleševa od po 512gb za smešne pare, a u pitanju su bili moduli od po 8 gb!
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Potpuno je normalna stvar naci flesku 32gb za te pare. Obzirom da vodim knjige firmi koja se bavi prodajom racunara znam da su im nabavne cene kingstonovih fleski od 32gb recimo po 6-7e. Kad sracunam da oni to uvoze od dobavljaca iz susednih zemalja, pa oduzmes tu njihovu marzu koja je verovatno bar 20-30% dodjes do nekih 4-5eura. Ja sam narucio kod njih takvu flesku od 32gb i radi besprekorno. Da ne pricam da sam uzeo eksterni hard disk od 1,5tb i platio ga 60eura. Ovde su takvi recimo po 100-150eura u prodavnicama.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

treba obracati paznju na broj porudzbina proizvoda i reputaciju prodavca. ja sam uzeo patike, koje su imale manje 10 porudzbina i lik me uredno pita da li da zalepi lacoste ili neki drugi k***c. posle dva meseca su mi stigli gumenjaci za 15 evra sa znakom skecersa ili neceg slicnog, ali bar ne prepustaju vodu
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Što se tiče Alija, stvar je u tome da se prodaju stvari koje dolaze direktno iz fabrika velikih firmi, zato i kažem da verujem da je dobar deo stvar original, pogotovu obuća, a uštedi se bar 20 evra ako ne i više. Što se fleški tiče tu jeste bilo prevara ali kao što rekoh ne idite na rizik, sve može da se nađe kod dobro ocenjenih prodavaca sa dosta prodaja...
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Kakva su vam iskustva za carinom PDV itd? Prošle godine sam naručio 2-3 gluposti sa Alia, čisto da vidim kako ide kod nas i odustao od poručivanja zbog lopovluka "divne" nam države. Npr stvar koju sam platio 3e oni su procenili na 6e i na to obracunali PDV, zatim naplatili 200din proveru, odnosno prepakivanje paketa(ustvari su samo otvorili i zatvorili taj isti paket). U principu nisam ja to platio neke velike, niti značajne pare, ali sam odustao od dalje kupovine, jer nemam nameru da dozvolim da me ova lopovska drzava potkrada i pravi budalom. Jbg mogu misliti koliko bi mi naplatili i koliko bi procenili neku skuplju robu. E sad me interesuje da li se možda nešto promenilo povodom toga i kakva su vaša iskustva?
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Nisam siguran kako je u Srbiji, ali evo objasnicu ti kako stoje stvari u CG. Sta god da narucis, cena koju platis prodavcu (sa ili bez shipinga) je konacna cena proizvoda. Na tu cenu mi u CG placamo samo 1e carinskog pregleda. Ovo vazi za svu robu do nekog odredjenog iznosa. Kod nas je to ove godine cini mi se 150,00e. Znaci sve ispod tih 150,00eura ne podleze PDV i carini. A stvari koje su skuplje ti naravno ne preporucujem da kupujes preko interneta sem ukoliko nisi sto posto siguran i u verodostojnost proizvoda i u prodavca.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Kod nas ako se ne varam vazi satro zakon da do 50e nema carine. No očito da to niko ne poštuje, pa naplaćuju kako šta hoće. Zato mi se i smucilo prvi i poslednji put kada sam nešto poručio, jer smo lopovska država. Nego ko velim da se nije nešto promenilo.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

meni nisu nista naplatili od satova i odece, ali su mi za slusalice ove siberie platio sam mislim 23 eura uzeli 400dinara
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Jel dobra kopija sluski?
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Fora je sto uopste nije kopija, nego prave samo bez ovih nasih strucnjaka koji pumpaju cene.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Ista kao original uporedio sa drugarom i zvuk i izgled sve je isto, on roknuo 70eura ja 23 za isti k***c, pise tacno kada kupujes da je OEM (Original equipment manufacturer) znaci da je to to samo sto ne dobijes fensi kutiju, kesu, garanciju i sta ja znam, tako da je to to
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Baci link od tih sluški.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Ne znas koje su to sluske?
Jusqu'ici tout va bien…
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”