Srpska Asocijacija Američkog Fudbala-SAAF

Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Srpska Asocijacija Američkog Fudbala-SAAF

Порука од SoneKragujevac »

Prva Liga Srbije'(naziv za najkvalitetniju ligu u Američkom fudbalu),osnovana je 2003.Prvi rang broji 8 timova,dok postoje i Druga i Treća liga Srbije.Prvi klub koji je osnovan bili su Sirmium Legionaries iz Sremske Mitrovice,osnovani su 2002 godine.Posle toga osnovane su još dve ekipe u Kragujevcu-Wild Boars(popularni Divlji Veprovi) i Vukovi iz Beograda.Prvi savez je osnovan 2005 godine SAFS(Savez Američkog Fudbala Srbije) ,osnvano je prvenstvo i učešće su uzeli Panteri(Pančevo),Imperatori(NIŠ),Wild Boars(Kragujevac) i Vukovi(Beograd).Ove ekipe su tada igrali začudjući američki fudbal bez ikakve opreme i štitnika.Četiri tima koji su nekako nabavili opremu i učlanili su se u novo prvenstvo jugoistočne Evrope
.Učešće u SELAF ligi iz Srbije uzeli su Dukes(Novi Sad),Wild Boars(Kragujevac),Vukovi(Beograd).2007 godine odigrana je liga u kojoj je pored ekipa koji su imali opremu ,sezonu odigrale i 7ekipa bez oprema.Kada je počela 2008 godina i tadašnja sezona svi timovi su nabavili opremu koja je preko potrebna za ovaj sport i pravila su po NCAA ligi(Koledž ligama u Americi).Tokom te sezone dolazi do svadja ekipa i savez se deli na dva dela. U jednom su predvodili SAFS Blue Dragonsi(Beograd) i Wild Boars ( Kragujevac) ,a u drugom su bili SAAF koji su predvodili Vukovi ( Beograd) i Dukes(Novi Sad).Svadja se završava 2011 i tada su se ekipe spojile u jedan savez.U ovoj sezoni je u ekipi igralo 20 klubova podeljeno u 3 lige-Sever,Jug i Zapad.Ekipe se na razne načine snalaze oko finansija,a zbog toga su često primorani da dozvoljavaju svojoj deci,koji su ponikli u klubovima da igraju u 1timovima.Šampioni po sezonama su bili : 2004.(Wild Boars-Kragujevac),2005.(Vukovi Beograd),2006.(Wild Boars Kragujevac),2007.(Vukovi Beograd),2008-2010(Wild Boars Kragujevac),2011-2014(Vukovi Beograd).Počela su i skupljanja reprezentacija Seniorskih,Juniorskih ,a kao i Fleg reprezentacije.Fleg fudbal je fudbal bez kontakta,koji je omogućuje mladjim igračima da igraju i nauče osnovu ovog sporta.Pre nekoliko godina osnovana je i Ženska Fleg Liga.Koja je takodje bez kontakta.Ekipe uspešno dovode i inostrana imena u klubove,kao što su Amerikanci iz Razvojnih liga.Pored Fleg(bez kontakta),Seniorskog i Juniorskog prvenstva,postoji i Youth prvenstvo(koje je prvo omogućenje mladjim igračima da stupe u kontakt i obuku oklop).Jednom u istoriji je zapamceno da Wild Boars Kragujevac budu 2 mesto u Evropi ,a Vukovi su prosle godine zauzeli visoko 1 mesto u celoj Evropi.

Слика

Ja sam iz Kragujevca pa sam i sam navijac i simpatizer(nekad sam malo trenirao nesto za mladje selekcije) Wild Boars Kragujevca.Ispali smo u polufinalu Play-offa ove sezone od ekipe Gat Dukes iz Novog Sada.
Слика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

A hvala Bogu da se neko seti ovoga! S vremena na vreme pratim vesti ali više pratim onaj ragbi gde imaju Pfc, czv, Rad.. :)

Inače klub iz Šapca se takmiči u američkom fudbalu i igra u trećoj ligi :D
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Слика
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Zna se, Vukovi Beograd :yesko:
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Ee momci bas mi je drago da i vi pratite i mislio sam u prvi mah kad sam pisao uvod da ce biti vise negativnih komentara,nego pozitivnih.Pa da zapocnemo tradiciju i sa americkim fudbalom ove godine. :cheers:
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

U nedelju se * igra Serbian Bowl i to 11 ove godine.Moze se reci da u poslednji niz godina u polufinalu su se cesto sastajali Wild Boars(Kragujevac) -Gat Dukes( Novi Sad) i cesto su Veprovi odnosili pobedu i isli na finale sa Vukovima.Ali ove godine je ekipa Novog Sada izbacila ekipu Wild Boarsa.Gat Duksi su u prvom delu sampionata bili 1 mesto i to ubedljivo ni Vukovi ni Veprovi nisu im bili ni blizu.Naravno,glavni oslonac ekipe su njihovi stranci ali imaju i par odlicnih domacih igraca.Vukovi su kao i svake godine bolji i bolji.Trener je Amerikanac i imaju par Amera u ekipi.Naravno,veliki gubitak od prosle godine je odlazak Rutherfoorda koji je ih napustio posle nekoliko godina.Imaju i par odlicnih igraca iz Srbije kao sto su Nikola Simovic(WR-reciewer) ,bivsi igrac Wild Boars Kragujevca,sjajnog trkaca iz Cacka koji igra za njih dugi niz godina-(Mihajlo Josovic)
Слика
Последње учитавање од SoneKragujevac дана 30 Јун 2015, 17:37, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Bugi
Youth Team Coach
Поруке: 183
Придружен: 06 Окт 2013, 10:52
Место: Sremska Mitrovica
Klub koji vodite: Roma
Status: Није на вези

Порука од Bugi »

SoneKragujevac пише:Danas se igra Serbian Bowl i to 11 ove godine.Moze se reci da u poslednji niz godina u polufinalu su se cesto sastajali Wild Boars(Kragujevac) -Gat Dukes( Novi Sad) i cesto su Veprovi odnosili pobedu i isli na finale sa Vukovima.Ali ove godine je ekipa Novog Sada izbacila ekipu Wild Boarsa.Gat Duksi su u prvom delu sampionata bili 1 mesto i to ubedljivo ni Vukovi ni Veprovi nisu im bili ni blizu.Naravno,glavni oslonac ekipe su njihovi stranci ali imaju i par odlicnih domacih igraca.Vukovi su kao i svake godine bolji i bolji.Trener je Amerikanac i imaju par Amera u ekipi.Naravno,veliki gubitak od prosle godine je odlazak Rutherfoorda koji je ih napustio posle nekoliko godina.Imaju i par odlicnih igraca iz Srbije kao sto su Nikola Simovic(WR-reciewer) ,bivsi igrac Wild Boars Kragujevca,sjajnog trkaca iz Cacka koji igra za njih dugi niz godina-(Mihajlo Josovic),kao i sjajnog Marka Maric koji igra u odbrani.
Druze ne igra se danas nego u nedelju,ko zeli neka skokne do Kabela a ko je iz drugog kraja drzave ima prenos na Sk od 16:30h.
Svasta si napisao,neke stvari pogresno.Vukovi su ove sezone losiji nego prethodnih,otislo im je dosta igraca u razne evropske klubove,imaju dva Amerikanca u ekipi,kao i glavnog trenera.Marko Mogli Maric ne igra u odbrani,decko je WR(hvatac),reprezentativac Srbije.
Последње учитавање од Bugi дана 30 Јун 2015, 15:49, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Pa ja sam i napisao da su Vukovi duplo slabiji nego proslih godina, Dukes su ove godine sa pojacanjima iz inostranstva rasuturili.Bio je u odbrani Mogli protiv SilverHawks-a.A,ovo za utakmicu da je danas je lapsus i ispravio sam.. Hvala na obavestenju da ima prenosa na SK-u odgledacu :)
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Корисников грб
Bugi
Youth Team Coach
Поруке: 183
Придружен: 06 Окт 2013, 10:52
Место: Sremska Mitrovica
Klub koji vodite: Roma
Status: Није на вези

Порука од Bugi »

SoneKragujevac пише:Pa ja sam i napisao da su Vukovi duplo slabiji nego proslih godina, Dukes su ove godine sa pojacanjima iz inostranstva rasuturili.Bio je u odbrani Mogli protiv SilverHawks-a.A,ovo za utakmicu da je danas je lapsus i ispravio sam.. Hvala na obavestenju da ima prenosa na SK-u odgledacu :)
Onda je zbog ovoga doslo do nesporazuma.
SoneKragujevac пише:Vukovi su kao i svake godine bolji i bolji.
Inace od 24.-26. jula u Beogradu na stadionu Vozdovca odrzace se Final Four IFAF Lige Sampiona,gde ce pored Vukova ucestvovati London Blitz,Carlstad Crusaders i Black Panthers Thonon.
Последње учитавање од Bugi дана 30 Јун 2015, 18:12, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Ee da cuo sam za IFAF Ligu Sampiona da se odrzava u Bg-u tako da cu najverovatnije biti prvog i zadnjeg dana tamo :) .. A,ti si bas upucen u desavanja u Gat Dukes !? Msm.je l igras ili sta?
Последње учитавање од SoneKragujevac дана 01 Јул 2015, 04:44, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Bugi
Youth Team Coach
Поруке: 183
Придружен: 06 Окт 2013, 10:52
Место: Sremska Mitrovica
Klub koji vodite: Roma
Status: Није на вези

Порука од Bugi »

SoneKragujevac пише:A,ti si bas upucen u desavanja u Gat Dukes !? Msm.je l igras ili sta?
Igrao sam tamo za juniore pre par godina.AF pratim od 2002. godine,konkretno u Srbiji od 2005. pa sam solidno upoznat sa situacijom u vecini klubova.
Последње учитавање од Bugi дана 01 Јул 2015, 13:05, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Ja sam bio u Youthu u Veprovima :) .. Sampionska generacija :D
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Jedan je JOSA!!! :ole:
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Dva najbolja igraca Wild Boars Kragujevca u ovoj sezoni po mom misljenju: Ken Hale(levo) a, na desnoj slici je Djordje Petrovic. :fanman:
Слика
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

U dogovoru sa ekipom Vukova i predstavnicima CEFL lige dogovoreno je da se CEFL Bowl X odigra u okviru Serbian Bowl XI u nedelju 05.07. sa pocetkom u 16:30h.
JEDNA UTAKMICA - DVE TITULE

Jedna pesma Kragujevac Wild boars-a ,tekst napisao bivsi igrac Ognjen Nikolic i otpevao naravno. :fanman:

Код: Изаберите све

https://www.youtube.com/watch?v=P5ykNWySInc
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Cestitam ekipi iz Novog Sada na osvojenoj tituli !!

Код: Изаберите све

http://www.saaf.rs/2015/07/05/serbian-bowl-xi-pauel-doneo-prvu-titulu-vojvodama/
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Код: Изаберите све

http://sport.blic.rs/Ostali-sportovi/Americki-fudbal/276406/Srbi-opet-zadivili-svet-Americki-selektor-ne-priznaje-poraz-Vukova-u-finalu-Lige-sampiona
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Ove jeseni dva takmicenja za mlade igrace : Juniorska(1996-1999godiste) i Youth(2000-2002godiste)
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Код: Изаберите све

https://youtu.be/gbe9qsF0ThU
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

35:0 protiv Mađara na poluvremenu. Rasturamo ih. :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Ostali sportovi”