Reprezentacija Srbije

Корисников грб
paske
World Class Manager
Поруке: 4230
Придружен: 21 Феб 2011, 23:13
Место: S.Mitrovica/Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од paske »

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/rakocevic-potpredsednik-kss-bodiroga-ide-u-fiba/96969
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Слика
Слика
Последње учитавање од Rossobianco дана 15 Феб 2015, 09:16, учитано 1 пут укупно.
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/selektor-sale-o-ponasanju-igraca-mitrovic-me-odusevio-kalinicu-prekini-da-se-prepires-idi-bre-decko-daj-tri-trojke-i-zavrsi/103566
Već se čujem sa momcima i tražim neke stvari, ali ne one koje se tiču igre, već koje se odnose na ponašanje i koje moraju da izbace. Kao što je razgovor sa sudijama. Pozvao sam Kalinića i rekao mu da od početka sezone gestikulira što je neprihvatljivo za jednog reprezentativca. Rekao sam mu: 'Hajde da izbegnemo takve stvari. Ima ko će da se raspravlja sa sudijama, kada zatreba'. Šta oni uopšte imaju da razgovaraju sa njima? Igraj, bre, dečko, daj tri trojke zaredom i završi posao. Jer ti si igrač, a ja sam trener i moj posao je da tražim tajm-aut na vreme. U Partizanu igrač ide ispod bloka za Vilijamsa i Kalinića, primi tri trojke, pa se onda ljuti na arbitre. Pa nemoj, odgovori ti meni zašto si išao ispod bloka na pik-en-rolu. Čija je to greška? Nikog neću da maltretiram, ali pravila lepog ponašanja moraju svi da znaju. I to je osnova za dalje”, podvukao je Đorđević za Alo.

:aplause:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Legenda čovek! Čitam redovno šta izjavljuje!
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Igači spoljnih pozicija: Miloš Teodosić (CSKA), Stefan Jović (Crvena zvezda Telekom), Stefan Marković (Unikaha), Vasilije Mićić (Bajern), Nemanja Nedović (Valensija), Bogdan Bogdanović (Fenerbahče), Dragan Milosavljević (Partizan)

Krilni igrači: Rade Zagorac (Mega Leks), Nikola Kalinić (Crvena zvezda Telekom), Marko Simonović (Ortez), Marko Kešelj (Mega Leks), Nemanja Dangubić (Crvena zvezda Telekom), Nemanja Bjelica (Fenerbahče), Luka Mitrović (Crvena zvezda Telekom), Zoran Erceg (Galatasaraj), Stefan Birčević (Estudijantes), Milan Mačvan (Partizan NIS)

Centri: Đorđe Majstorović (Metalac), Nikola Jokić (Mega Leks), Miroslav Raduljica (trenutno bez kluba), Boban Marjanović (Crvena zvezda Telekom), Ognjen Kuzmić (Golden Stejt), Vladimir Štimac (Bajern), Nikola Milutinov (Partizan NIS).


prica o nekim otkazima, ali ne mogu da shvatim ko bi to moga oda bude...
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Jelovac mozda.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Sale je valjda ispizdio što su neki klinci otkazali poziv za u17 repku. Što se tiče A selekcije, mislim da nema otkaza.

U prvom krugu otpada 6 imena, a kasnije još 6. Ako ne bude problema s povredama, mislim da će otpasti Zagorac, Kešelj, Majstorović, Birčević, Mačvan, Štimac, Jović, Micić, a da je najveća dilema Milutinov/Kuzmić/Jokić i Dangubić/Simonović/Milosavljević

U svakom slučaju, trenutno zaista najjači sastav. Na Lučića više ne treba računati, povreda ledja koju on ima ga je odvojila od iole ozbiljne košarke. Novica je prošlogodišnjim otkazom izgubio šanse za poziv, kao i Micov zbog onog što se desilo. Krtić se povukao, kao i Katić, mada je ovaj drugi nebitan.

Biće zanimljivo videti koliko Sale želi da promeni sastav sa SP, očigledno je da umesto Katića i Krstića moraju upasti dva centra, verovatno Bobi i još jedan (Milutinov/Kuzmić), Mitrović je zdrav i imao je odličnu sezonu, pa je logično da zauzme mesto koje mu je bilo namenjeno i prošle godine, što znači da će Birčević da otpadne. Nedović igra, pa verovatno Jović (koji je imao slabiju sezonu) otpada. Ostaje dilema da li ponovo zvati Štimca i Simonovića ili pokušati s nekim drugim (mladjim).
Последње учитавање од zele дана 26 Мај 2015, 15:21, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
hostile_bg
Manager
Поруке: 2335
Придружен: 20 Окт 2011, 21:46
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од hostile_bg »

Ono sto je mozda najbitnije je da Bjelica moze konacno da se spusti na nisko krilo, za razliku od prosle godine kad je zbog mnogo cega mora da igra cetvorku...Sad tu imamo Ercega, Luku, pa i Macvana (sve zavisi da li ce Sale da se odluci za 3 niska igraca ili 3 centra). Milutinov postaje ozbiljan igrac, celu sezonu je sam izvukao na centru, a tek mu je 20 godina, tu je i mali Jokic, a onaj Kuzmic mi je zesca nepoznanica, nit sam ga gledao dok je bio u Evropi, a pogotovo sad kad je u razvojnoj ligi, ili gde je vec...Za razliku od prosle godine mislim da Stimac, Bircevic i Jovic nemaju sta da traze, pozvani su cisto iz zahvalnosti za proslu godinu...Ali naravno, i eventualne (ne daj boze) povrede ce ucestvovati u skracivanju spiska...
Корисников грб
RASMC
Assistant Manager
Поруке: 698
Придружен: 09 Апр 2012, 14:57
Место: Niš
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од RASMC »

Bjelica je postao MVP Evrolige igranjem na četvorci i nadam se da ga Sale neće vraćati na poziciju krila.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Bjelica je atipičan igrač koji ima prednost u odnosu na protivnike i kad igra na poziciji 3 i na poziciji 4, od jednih je jači na niskom postu i u reketu, a protiv drugih njegova pokretljivost i kontrola lopte dolaze do izražaja, a kad igra odbranu podjednako dobro može da brani na i na 3 i na 4, pa očekujem da će ga Sale maksimalno iskoristiti na obe pozicije. A iskreno, trojka nam je najtanja pozicija.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
hostile_bg
Manager
Поруке: 2335
Придружен: 20 Окт 2011, 21:46
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од hostile_bg »

zele пише:A iskreno, trojka nam je najtanja pozicija.
Upravo na ovo sam i mislio, na trojci jedini ozbiljan igrac je Kalinic (Keselj, Simonovic i Dangubic nemaju sta da traze), tako da nam je Bjelica potrebniji na toj poziciji, jos ako se uzme u obzir da na dvojci jedino imamo Bogdana, i eventualno Nedovica (Gagi nazalost dosta oscilira i tesko da ce ici)...
Корисников грб
TheBigOneFCB
Manager
Поруке: 2159
Придружен: 02 Мар 2012, 20:16
Место: Београд
Status: Није на вези

Порука од TheBigOneFCB »

Бјелица се неће враћати на тројку, једна од позваних тројки може да одмени Калину а и Гаги може да покрије позицију три, тако да апсолутно нема потребе да се помера са четворке, јер ван ње није вансеријски играч, мада може да одигра и тројку и центра.

Тео, Марковић, Јовић
Богдан, Гаги
Калина, Симон(мада бих волео Загорца као резервну тројку)
Бјелица, Ерцег
Боби, Радуљица, Штимац(није најбољи, али мислим да ће ићи због атмосфере)
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Jedva čekam da vidim Bobija i Braduljicu u reketu kako jebu ko tornjevi nekad u SA, Dankan i Robinson :ole:
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Lučić je u poslednje vrijeme zdrav, igrao je konstantno, ali dobro, ako Sale kaže tako, onda je tako. Po meni, sastav bi trebao da izgleda ovako:

Teodosić, Nedović, Marković, Bogdanović, Milosavljević
Kalinić, Bjelica, Erceg, Mačvan/Mitrović
Raduljica, Marjanović, Milutinov

Naravno, ništa me ne bi iznenadilo. Jović nije igrao mnogo, ali kada je prošle godine kao 3. igrač na svojoj poziciji u Radničkom ušao u 12, onda može i sada kao prvi back-up iz CZV, dok će Micić teško.

Zagorac ništa, Kešelj takođe, a po meni ni Simon def nije igrač za 12 ovdje, dok je Dangubić još zelen. Nisam siguran koliko ozbiljno Sale računa na Mačvana, ali ja se nadam da će biti u 12, jer je po meni jako zahvalan igrač koji je bolji od Birčevića... Mislim da će na pripremama pasti odluka između njega i Luke, ali smatram da je Milan još uvijek kompletniji igrač.

Na centru je baš gužva, mislim da će prvi otpasti Majstorović i Štimac, ali opet ostaju njih petorica da konkurišu za 3 mjesta. Radulja i Bobi su tu sigurniji od ostalih, ali Milutinov i Jokić su veliki potencijali, s tim što Jokić nije igrao do sada na tom nekom ozbiljnijem nivou takmičenja. Uz njih je i Kuzmić, koji mi je totalna nepoznanica.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Bugi
Youth Team Coach
Поруке: 183
Придружен: 06 Окт 2013, 10:52
Место: Sremska Mitrovica
Klub koji vodite: Roma
Status: Није на вези

Порука од Bugi »

markohn22 пише: Nisam siguran koliko ozbiljno Sale računa na Mačvana, ali ja se nadam da će biti u 12, jer je po meni jako zahvalan igrač koji je bolji od Birčevića... Mislim da će na pripremama pasti odluka između njega i Luke, ali smatram da je Milan još uvijek kompletniji igrač.
Od Bircevica jeste bolji i svakako da ce dobiti prednost,ali kada je Luka u pitanju tesko.Dobra sezona iza Mitrovica,mnogo jakih utakmica za razliku od Macvana.Sve zavisi kako Sale vidi Bjelicu,da li ce ga staviti na 4 ili gurati na 3.I Erceg mi je upitan,imam osecaj da se fizicki raspada,u odbrani je kanal,sto se napada tice moze da eksplodira ali isto tako da odvede ekipu u ambis,dosta suteva uzima u Galati sto svakako nece biti slucaj u reprezentaciji.Pitanje je da li ce povesti treceg pleja ili treceg krilnog centra,ako ova druga solucija bude onda ce mozda i biti mesta za Macvana.U svakom slucaju videcemo,Sale najbolje zna.
Корисников грб
urosija
Assistant Manager
Поруке: 542
Придружен: 28 Дец 2011, 22:55
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од urosija »

Ja kontam da je ovaj Kuzmic siguran putnik, ne znam zasto ali mislim da ce njega da ''izmisli'' kao Simona ili Jovica prosli put, nije ga dzabe zvao iz te Razvojne lige, mislim da ce on pre Milutinova da putuje. Takodje mislim da ce i Jovic ponovo ici, mnogo Sale veruje i Muti a ovaj im se realno oduzio na Svetkom a nije toliko lose ni igrao u Zvezdi ove godine svoju minutazu.. Videcemo ;)
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne verujem da će se menjati "recept" iz Španije, tada je vodio 7 spoljnih igrača(plej, bek, krilo) i 5 visokih (krilni centri i centri). Mačvan teško da će ići, verovatno, ako svi otkažu. Kvalitetan je igrač, ali vuče neke povrede čitave sezone. Mislim da Sale neće hteti da rizikuje da na pola takmičenja ostane sa 11 igrača, tako da je Mitrović tu siguran. Neko reče da su neki igrači pozvani zbog prošlih uspeha, slažem se s tim, Štimac gotovo sigurno otpada, a za Simona ćemo ih videti, jako smo tanki na poziciji 3, Simon nije neki igrač, al' al jebeš mu mater ume i on nekad nešto da ubaci. Setite se samo Gurovića, realno je u onoj generaciji bio manje bitan, pa je opet imao neku rolu. Nešto nisam siguran da će sin Dragan ići, ima tu dosta argumenata i za i protiv. Gagi nije imao sad neku top sezonu, a još nije ni blizu one forme pre povrede, s druge strane prošle godine ga je Sale vodio na pripreme, kao deo rehabilitacije, što znači da veruje i računa na njega. Što se tiče centra, plašim se da ako ne povedemo Kuzmića, da ćemo ga izgubiti za naredne godine, a ima dečko kvalitet, ume da igra, pristojan pik en rol igrač, igra korektnu dobru odbranu. Malo je mršaviji, da ne kažem slabiji, ali je izuzetno pokretljiv. Recimo ovako, trenutno možda nije za tim koji će igrati EP, ali može od njega da bude korektan drugi centar reprezentacije. Bolji je od Katića, kojeg je Sale vodio na EP, mislim da će tu biti prava borba ko će otići, on ili Milutinov. J***m li ga, šta znam, ja sam više za Milutinova, više sam ga gledao, nekako mi deluje da je bolji, valjda zato što je imao jače mečeve i u boljoj je formi, ali zato postoje pripreme.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
RASMC
Assistant Manager
Поруке: 698
Придружен: 09 Апр 2012, 14:57
Место: Niš
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од RASMC »

Prošle godine je vodio 6+6, ali to je najverovatnije bilo zbog povrede Krstića.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Znam sigurno da ce povesti 3 centra Bobija, Raduljicu i Milutinova teko da ce Sale da se odrekne Milutinova koji je najkonstantniji centar u Ligi plus sto sa Jokicem nije bas nacisto, Kuzmic nepoznanica i pitanje kako ce odigrati, a na Milutinova se Partizan oslanjao cele sezone i mislim da ce mu to biti nagrada za odlicne igre :yesko:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Kako može biti Milutinov konstantniji od Bobinatora?
Пошаљи Одговор

Повратак на “Košarka”